Vánoční retro výstava ve vestibulu školy

Eva Moulíková 2.12.2022

Letošní rok je pro naši školu velmi důležitý, připomínáme si totiž 45. výročí založení. I v čase adventu jsme se rozhodli ohlédnout zpátky. Vestibul zdobí výstava, která připomíná, jak se slavily Vánoce v minulosti. Návštěvníci se přenesou jak do roku 1977, kdy ve třídách zasedli první žáci, tak do dob dávno minulých. Každého jistě pohladí připomínka ladovských staročeských svátků, kdy stoly tradičně zdobilo devět chodů, nechybí vánočka, vrkoč, chléb s křížkem, čočka, kroupy, křížaly nebo houby. Za vánočku a chléb chceme poděkovat bernartické pekárně U Malých, která nám pečivo zdarma poskytla.