Školní rok 2023/2024

Vykročili jsme na 2. stupeň, je nás 24, jeden spolužák se s námi rozloučit, ale přivítali jsme mezi nás žáka nového.

Krásné letní prázdniny

Loučíme se s 1. stupněm, dobrovolně vstupujeme do puberty a nesměle otvíráme dveře do

6. třídy. Jeden člen odchází na gymnázium a všichni jsme postoupili do dalšího ročníku.

Na závěr jediná fotografie, kde jsme úplně všichni. :D

Červen

Rychle jsme dohnali znalosti a dovednosti, které jsme se ještě měli naučit v 5. třídě. Odměnou nám pak byli společné zážitky na Živci, u hasičů, v divadle, na výletě, při Sportovním dni a na Zahradní slavnosti.

Květen

V květnu jsme se pořádně soustředili na učení a odběhli jsme si odpočinout pouze jednou, abychom podpořili Šobrováky na zavodech Dračích lodí, kde vybojovali skvělé 8. místo.

Duben

Oslavili jsme čarodějnice a seznámili jsme se svátkem Sv. Patrika.

Březen

Zabojovali jsme a umístili jsme se na krásném 2. místě ve Vybíjené.

Únor

Opět jsme se rozjeli na bruslení a zkoušíme dělat i 3D projekty.

Leden

Krásný nový rok přeje 5.B.

Proběhlo povánoční rozdávání dárečků a konečně máme za sebou první pololetí.

Prosinec

Vánoce se blíží mílovými kroky, nás čeká procvičit si bruslení, navštívit muzeum, prozkoumat vesmír, naladit se vánoční pohádkou,  zabalit dárky a užít si společně Vánoční besídky.

Taky nás navštívil Mikuláš a přivedl si posili naštěstí nikoho čerti neodnesli, takže je nás stále 25.

Listopad

V listopadu jsme to pekne rozjeli na bruslích. Už je za námi 1. čtvrtletí. Ve sladovně jsme prozkoumali zákoutí mysli J. A. Komenského a na vánočních dilnách rozvijeli naše umělecké vlohy.

Říjen

UŽ NÁM TO ZAČALO, UČÍME SE NA PLNÉ OBRÁTKY. POZNÁVÁME NOVÉ UČITELE A ZÍSKÁVÁME NOVÉ ZNALOSTI A DOVEDNOSTI. jEŠTĚ, ŽE MÁME PODZIMNÍ PRÁZDNINY A ZASE SI CHVÍLI ODPOČINEME.

Září

Škola v přírodě nás krásně uvedla do začátku nového školního roku. Zážitků máme nepočítaně a konečně jsme po dlooooouhé době podnikli něco společně.

Vážení rodiče, Zahradní slavnost pořádaná 9. 9. 2022 od 15.00 hod. není jako celek školní akcí. Třídní učitelé zodpovídají za bezpečnost žáků POUZE po dobu vystoupení jejich třídy v rámci programu. Ve všech ostatních situacích mají odpovědnost zákonní zástupci

45. výročí ZŠ T. ŠOBRA

Zahradní slavnost 9. 9. 2022 od 15. hodin

Poprvé se vám představíme na velkém pódiu jako 5.B

Naši třídu tvoří 24 článků, 14 chlapců a 10 dívek.

- můžete se těšit na pestrou přehlídku vystoupeních všech tříd

- občerstvení a jídlo zajištěno

- výrobky z Polytechnického centra

- bude i překvapení :)

.................................................................................................................................................................

Vítám všechny v 5. ročníku :)

Vážení a milí rodiče, rádi bychom Vás tímto informovali, že se třídy 4.A, 4.B a 5.B zúčastní Školy v přírodě, která se koná ve dnech 11. 9. – 15. 9. 2022 (neděle - čtvrtek).

Místo konání Alpinka lyžařská školy - ubytování Pohádka v Železné Rudě. https://www.pohadkaubytovani.cz/

Vzhledem k tomu, že si uvědomujeme finanční náročnost, kterou s sebou přináší začátek školního roku, máme pro Vás následující nabídku.

Cena pobytu činí 4 000,- Kč

Záloha 1000,- Kč bude splatná ke dni 9. 9. 2022.

Doplatek 3 000,- Kč do 31. 11. 2022.

Cenu za dopravu tam a zpět uhradí škola.

Z důvodu těchto výdajů budou odloženy poplatky do Nadačního fondu 500,- Kč a za spotřební materiál 300,- Kč k 31. 1. 2023.

Přihlášky na Školu v přírodě žáci obdrží první školní den 1. 9. 2022, prosíme závazně odevzdat do pondělí 5. 9. 2022, kdy proběhne od 16.00 hod informativní schůzka rodičů ve školní jídelně.

Vedení školy