Pobočka knihovny

Omezení provozu pobočky knihovny na naší škole

Vzhledem k nepříznivým okolnostem bude provoz pobočky Knihovny Písek na ZŠ T. Šobra fungovat až do odvolání v omezeném režimu. Cílem je, aby se v prostoru pobočky nepotkávali náhodní návštěvníci. Zájemci o vrácení nebo výpůjčku ať se prosím předem telefonicky ohlásí na 382 216 586 nebo 380 422 502 a domluví si návštěvu.

Vedení školy

Naše školní knihovna je pobočkou Městské knihovny Písek. Je určena nejen pro žáky naší školy, kteří sem chodí na čtenářské dílny v rámci vyučování nebo si mohou přečíst zajímavé knihy po vyučování. Děti, které mají kartičku čtenáře, si mohou knihy vypůjčit i domů.

Nabízíme velký výběr z dětské literatury, např. komiksy, pohádky, dobrodružnou a fantasy literaturu, knihy o zvířatech či knihy prvního čtení určené začínajícím čtenářům. Dále nabízíme i spoustu odborné a naučné literatury. Návštěvníci si mohou vybrat hned z několika hlavních okruhů, jako jsou společenské vědy, přírodní vědy, aplikované vědy, umění, jazykověda, historie či geografie. Čtenáři zde najdou i velké množství encyklopedií.

V naší knihovně jsou pořádány i různé akce, např. besedy nebo program, který si pro naše žáky připravili zaměstnanci Městské knihovny Písek.

V sekci fotogalerie si můžete prohlédnout, jak to v naší knihovně vypadá.