I. oddělení Žlutá pastelka

Asistent pedagoga Dana Pavlovská

Telefoní číslo:      380 422 521                e-mail: 12ms@zstsobra.cz

Věkové složení dětí: 3 - 4 let

Provoz Žluté pastelky je od 6,00 - 16,30 hodin. Zde se také děti z ostaních tříd do 7,00 hodin scházejí a odpoledne rozcházejí.

O třídě:

Třída Žlutá pastelka má samostatný vchod s nájezdem pro kočárky. Žlutá pastelka je slunná a prostorná třída. V posledních letech byla vybavena novým nábytkem a v lonškém roce proběhla rekonstrukce umývárny, která je dostatečně veliká a její součástí je nově i sprchový kout. Pro volné i řízené činnosti je využíván celý prostor třídy, která v loňském roce prošla částečnou rekonsktrukcí. Pro práci s dětmi máme dostatek výtvarného, pracovního i obrázkového materiálu.Ve třídě mají děti k dispozici hračky ve volně přístupných skřínkách tak, aby si je mohly samy volně půjčovat. Máme zde koutek s kuchyňkou pro hru na rodinu, knihovničku, kočárky s panenkami, autodráhu, lego.... Dále je třída vybavena magnetickou tabulí a piánem. Třída je využívána také jako ložnice, kde se denně rozkládají lehátka na odpolední odpočinek dětí.

Šatna je vybavena šatnovými bloky a nástěnkami, které jsou využívány pro výstavy prací dětí a informace pro rodiče.

Našim cílem je vytvořit ve třídě přijemné prostředí, aby se zde děti citily dobře a spokojeně. Bude naší snahou nabízet dětem činnosti poutavé a zajímavé, které rozvíjí jejich představivost a fantazii. Chceme, aby MŠ byla bezpečným místem pro každé dítě, místem pro jeho radostnou hru, místem pro získávání nových zkušeností a navazování prvních přátelství.

"Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými."