Hlavní rozcestí

O třídě

Přeji všem krásnou 1.(železnou) adventní neděli

Symbolem adventu a adventních nedělí je věnec se čtyřmi svíčkami, podle křesťanských tradic v liturgických barvách – tři fialové (event. dvě tmavě fialové a jedna purpurová) a jedna růžová. Adventní věnec symbolizuje Kristův kříž, který šíří požehnání do čtyř světových stran. Kruh věnce je zase symbolem boží věčnosti a světlo svíček pak samotného Krista, který je světlem světa. Tradice adventních věnců byla údajně založena v první polovině 19. století německým protestantským teologem J. Wichernem. Dříve se věnce zavěšovaly pod strop na mašli, dnes se pokládají na stůl. V současnosti se ale při výrobě věnců fantazii meze nekladou a kromě barvy svíček se nelpí ani na kulatém tvaru.

 

BLÍŽÍ SE ADVENT

Co to je advent?
 
 
 
Výsledek obrázku pro advent
 
Samotné slovo advent pochází z latiny. “Adventus” v překladu znamená příchod a odkazuje na příchod Spasitele. Pro křesťany je tedy advent ve znamení čekání na příchod Spasitele a duchovních příprav na VÁNOCE.

 

Listopad jsme zahájili na bruslích!!! (viz fotogalerie)

 

 

 

Návštěva knihovny (31.10.2022)

Dnes jsme strávili příjemné 2 hodiny v Městské knihovně v Písku. Dozvěděli jsme se opravdu mnoho nových a zajímavých informací, nakoukli jsme do historie, do zákoutí knihovny, kam se normálně čtenáři nedostanou, seznámili jsme se se vším, co písecká knihovna nabízí. Moc se nám v knihovně líbilo!

 

 

 

ONLINE REGISTRACE NA EPOKLADNU - NÁVOD :).

0) jít na stránku www.skolniprogram.cz/login

 

 

    Škola v přírodě!! (více ve fotogalerii)


​ 

Třídní učitel:

Mgr. Lucie Samcová
E-mail:
samcova@zstsobra.cz
Tel:
380422514
Konzultační hodiny:
St - 8.55 - 9.40

Rychle k cíli

Kroužky 2021/2022
Líbí se Vám naše nové stránky?
Ano
67%
ne
33%