Skvělé 4. místo ve finále Souboje čtenářů !!!!

Pátek - 21.4. Den Země

viz fotogalerie

SOUBOJ ČTENÁŘŮ

3.4. se naše třída společně se 6.B zúčastnila soutěže Souboj čtenářů. Ve velké konkurenci jsme nakonec obsadili skvělé páté místo a postupujeme do finále do Prahy!!!!!!

více informací: https://www.rostemesknihou.cz/souboj-ctenaru-23-vysledky-online-kola/

6.4. Velikonoční prázdniny!!!

V pátek 17.3. jsme oslavili náležitě svátek sv. Patrika

(viz fotogalerie)

Ve středu 15.2. jsme se zapojili do výzvy Den bláznivých účesů!!

A naše třída vyhrála!! Posuďte sami, jak nám to slušelo.

Návštěva knihovny: Lekce - Digi stopa (6.2.2023)

Dnes jsme měli možnost zúčastnit se zajímavé lekce, která se týkala bezpečnosti na sociálních sítích, kyberšikany, zneužití osobních údajů...... Díky Báře Bezhlavé jsme se stali přímými účastníky jejího příběhu, zamýšleli jsme se nad jejím chováním na internetu a naštěstí její příběh dopadl dobře!!! Získali jsme cenné informace o tom, na koho se v případě nutnosti obrátit. Doufáme jen, že tyto služby nebudeme nikdy potřebovat a internet  bude i nadále jenom náším pomocníkem!! (foto ve fotogalerii)

Ve středu 8.1.2023 od 16:00 se konají třídní schůzky!!!!

6.1. Tři králové

6. ledna se slaví Slavnost zjevení Páně, lidově se svátku říká Tři králové. Tři králové byli mudrci z Východu, kteří navštívili Ježíše krátce po jeho narození v Betlémě a přinesli mu dary.

Tři králové přinesli Ježíšovi vzácné dary, které patřily k tomu nejcennějšímu, co v tehdejším světě bylo možno darovat.

Zlato bylo považováno za nejhodnotnější kov a vyjadřovalo velikou úctu
k novorozenému dítěti.

Kadidlo je pryskyřice z kmene kadidlovníku. Stoupající dým z kadidla
je symbolem modliteb, které stoupají k Bohu.

Myrha je také vonná pryskyřice. Používala se mnoha způsoby – jako vůně, jako léčivá mast nebo jako utišující prostředek.

Zlatá neděle

Čtvrtá adventní neděle je nazývána rovněž zlatá. V tento den se zapaluje poslední svíčka na adventním věnci, která je nazývána andělská. Symbolizuje totiž mír a pokoj. Končí také adventní půst.

Krásný předvánoční čas

Přeji všem krásnou 2. adventní (bronzovou) neděli

První prosincový den patřil vánočním výrobkům

My jsme se s chutí pustili do výroby vánočích svícnů a opravdu nám to šlo na jedničku!! (více ve fotogalerii)

Přeji všem krásnou 1.(železnou) adventní neděli

Symbolem adventu a adventních nedělí je věnec se čtyřmi svíčkami, podle křesťanských tradic v liturgických barvách – tři fialové (event. dvě tmavě fialové a jedna purpurová) a jedna růžová. Adventní věnec symbolizuje Kristův kříž, který šíří požehnání do čtyř světových stran. Kruh věnce je zase symbolem boží věčnosti a světlo svíček pak samotného Krista, který je světlem světa. Tradice adventních věnců byla údajně založena v první polovině 19. století německým protestantským teologem J. Wichernem. Dříve se věnce zavěšovaly pod strop na mašli, dnes se pokládají na stůl. V současnosti se ale při výrobě věnců fantazii meze nekladou a kromě barvy svíček se nelpí ani na kulatém tvaru.

BLÍŽÍ SE ADVENT

Co to je advent?

Výsledek obrázku pro advent

Samotné slovo advent pochází z latiny. “Adventus” v překladu znamená příchod a odkazuje na příchod Spasitele. Pro křesťany je tedy advent ve znamení čekání na příchod Spasitele a duchovních příprav na VÁNOCE.

Listopad jsme zahájili na bruslích!!! (viz fotogalerie)

Návštěva knihovny (31.10.2022)

Dnes jsme strávili příjemné 2 hodiny v Městské knihovně v Písku. Dozvěděli jsme se opravdu mnoho nových a zajímavých informací, nakoukli jsme do historie, do zákoutí knihovny, kam se normálně čtenáři nedostanou, seznámili jsme se se vším, co písecká knihovna nabízí. Moc se nám v knihovně líbilo!

ONLINE REGISTRACE NA EPOKLADNU - NÁVOD :).

0) jít na stránku www.skolniprogram.cz/login

Škola v přírodě!! (více ve fotogalerii)

​