O školce

Mateřská škola se nachází v mimořádně klidném prostředí uprostřed krásné zahrady, která dětem zaručuje dostatek pohybového vyžití, nedaleko Základní školy Tomáše Šobra a v blízkosti lesa Amerika, což umožňuje časté vycházky a výlety do přírody. Vzdělávací program: „Pojďte děti, budeme si hrát“ je zpracován podle „Rámcového programu pro předškolní vzdělávání“ do jednotlivých bloků podle ročních období. Uskutečňuje se přirozenou cestou prostřednictvím her, prožitků a praktických zkušeností. Škola má tři třídy - jednu třídu předškoláků a dvě třídy dětí mladších, rozdělených podle věku.

V roce 2013 mateřská škola prošla rozsáhlou rekonstrukcí, na podzim roku 2014 byla revitalizována zahrada MŠ a vybavena novými herními prvky z akátového dřeva (bezpečné hřiště –„ Hřiště pod květinou“).

V letech 2020 a 2021 prošla mateřská škola celkovou rekonstrukcí elektoinstalace a sociálního zařízení.

Třídy byly dovybaveny školním nábytkem Makra Didakta, interaktivní dotykovou tabulí a tablety.

Pro zvýšení bezpečnosti dětí je v každé třídě naistalován videotelefon pro kontrolu vstupu do mateřské školy.

Mateřskou školu mohou rodiče navštívit a prohlédnout po předchozí domluvě kdykoliv.

Provozní doba MŠ: 6:00 – 16:30

Telefony do jednotlivých tříd:

Žlutá pastelka:      380 422 521
Oranžová pstelka: 380 422 523
Zelená pastelka:   380 422 524
Kuchyně:               608 121 783

Email: 12ms@zstsobra.cz       houskova12ms@zstsobra.cz

Školné na naší škole je od 1. září 2023   383 ,- Kč.

Mateřská škola dále nabízí:

• adaptační režim pro nově příchozí děti
  • zkrácený odpočinek pro předškolní děti, místo spánku náhradní činnosti zaměřené na přípravu do ZŠ a různé doplňkové činnosti – „Cvičíme si jazýček“, „Joga pro nejmenší", „Angličtina hrou“ , „Tvořivé ručičky“ ,,Lesánek", ,,Učení nás baví", ,,Zvídálek".
  • předplavecký výcvik, návštěvu solné jeskyně, cvičení v Harmonny Wellness clubu, For body, ,,Cvičení nás baví"-pravidelné cvičení v TV ZŠ T.Šobra
  • pravidelné využívání Polytechnického centra na ZŠ T.Šobra
  • výlety do - , Pohádkové kovárny, záchranné stanice Makov, Zemského hřebčína, Putim, Javorník, Zeměráj, Dřípatka, Putim, statek Dobešice
  • pro všechny děti mikulášskou nadílku, karneval, slavnostní rozloučení s předškoláky, vánoční besídku, spaní ve školce, Drakiáda, Tvůrčí dílny