O školce

Mateřská škola se nachází v mimořádně klidném prostředí uprostřed krásné zahrady, která dětem zaručuje dostatek pohybového vyžití, nedaleko Základní školy Tomáše Šobra a v blízkosti lesa Amerika, což umožňuje časté vycházky a výlety do přírody. Vzdělávací program: „Pojďte děti, budeme si hrát“ je zpracován podle „Rámcového programu pro předškolní vzdělávání“ do jednotlivých bloků podle ročních období. Uskutečňuje se přirozenou cestou prostřednictvím her, prožitků a praktických zkušeností. Škola má tři třídy - jednu třídu předškoláků a dvě třídy dětí mladších, rozdělených podle věku.

V roce 2013 mateřská škola prošla rozsáhlou rekonstrukcí, na podzim roku 2014 byla revitalizována zahrada MŠ a vybavena novými herními prvky z akátového dřeva (bezpečné hřiště –„ Hřiště pod květinou“).

Pro zvýšení bezpečnosti dětí je v každé třídě naistalován videotelefon pro kontrolu vstupu do mateřské školy.

Mateřskou školu mohou rodiče navštívit a prohlédnout po předchozí domluvě kdykoliv.

Provozní doba MŠ: 6:30 – 16:30

Telefony do jednotlivých tříd:

Beruška: 380 422 521
Mravenci: 380 422 523
Sluníčko: 380 422 524
Kuchyně: 608 121 783

Email: 12ms@zstsobra.cz       houskova12ms@zstsobra.cz

Školné na naší škole je od 1. září 2020  257,- Kč.

Mateřská škola dále nabízí:

• adaptační režim pro nově příchozí děti
  • zkrácený odpočinek pro předškolní děti, místo spánku náhradní činnosti zaměřené na přípravu do ZŠ a různé kroužky – „Cvičíme si jazýček“, „Joga pro nejmenší", „Angličtina hrou“ , „Tvořivé ručičky“a ,,Lesánek"
  • předplavecký výcvik, návštěvu solné jeskyně, cvičení v Harmonny Wellness clubu, For body, ,,Cvičení nás baví"-pravidelné cvičení v TV ZŠ T.Šobra
  • výlety do - , Pohádkové kovárny, záchranné stanice Makov, Zemského hřebčína, Putim, Javorník, Zeměráj, Dřípatka, Putim
  • pro všechny děti mikulášskou nadílku, karneval, slavnostní rozloučení s předškoláky, vánoční besídku, spaní ve školce, Drakiáda, Tvůrčí dílny
  • den plný her ke Dni dětí a pestrou nabídku divadelních, hudebních a kouzelnických představení přímo v MŠ
  • návštěvu městského divadla, knihovny, muzea, Sladovny a ZUŠ Písek
  • zapojení do unikátního celorepublikového vzdělávacího programu: „Zdravá pětka“
  • MŠ spolupracuje s Mensou ČR   http://deti.mensa.cz/index.php?pg=ntc&cid=225
  • vzdělávání pomocí vzdělávacích programů na nové interaktivní tabuli
  • pravidelnou logopedickou péči