Všeobecné informace

Helena Zabilková 16.3.2020

6. 4. - 8. 4.

Vážení rodiče, milé děti,

tento pracovní týden máme zkrácený z důvodu jarních prázdnin. Doufám, že si je všichni ve zdraví pořádně užijete, děvčátka a maminky že dostanou pomlázkou a kluci si vykoledují velkou koledu. Kdybyste přeci jen měli trochu času, mám pro vás tip na Velikonoce na Déčku, je to moc pěkně udělané.

Užijte si krásné Velikonoce a snad na brzkou shledanou

30. 3. - 3. 4.

Milí rodiče,

moc vám děkuji, jak v těchto nelehkých podmínkách s dětmi pracujete a posíláte mi splněné úkoly. Vážím si naší vzájemné spolupráce a mám radost, že nám komunikace funguje.

Všem dětem posílám obrovský úsměv, pohlazení po vláskách a s Markétkou se na ně moooc těšíme.

Kdyby kdokoli z vás cokoli potřeboval, prosím neváhejte se na nás obrátit. Minulý týden mi udělal obrovskou radost telefonát s naší žákyní, videa s básničkami a písničkami jsou naprosto úžasná, už jsem viděla i čtení. Těší mne, že dětem práce tak hezky jde a doufám, že je i baví.

Milí rodiče, pokud byste měli pocit, že je práce příliš, neváhejte se ozvat, individuálně můžeme úkoly přizpůsobit.

V posledním týdnu, kdy už je víc než jasné, že se neuvidíme delší dobu, jsem intenzivně přemýšlela, jak zajistit práci v písance, kdy nácvik nových písmen je důležitý udělat správně, aby si děti zafixovaly, jak písmenko psát. Napadá mne jediná možnost. Poprosím vás, abyste se v průběhu čtvrtka pro písanku stavili buď ve škole (jsem tu každý den od 8 do 12) nebo během odpoledne a večera stačí zavolat, bydlím naproti školy a písanku vám přinesu. V pátek bychom zkusili první pokusné video, kde dětem vysvětlím, jak nové písmenko psát.

V příloze máte novou tabulku pro zpětnou vazbu, přikládám i další nápady.

Naše škola také nabízí, že pokud byste si chtěli Vy nebo děti popovídat, máte možnost zavolat či napsat našemu školnímu psychologovi Jakubu Švecovi, a to na tel. číslo 601 525 823 nebo mailem na adrese jakub.pp.svec@gmail.com Děti Jakuba dobře znají, již několikrát s námi pracoval a troufám si tvrdit, že má důvěru naší třídy.

Pokud byste s dětmi chěli procvičovat ještě více, mohu dopoučit stránky ŠKOLÁKOV na adrese

Doufám, že pro samé učení nezapomínáte na hraní, užívejte si čas strávený pohromadě, povídejte si a mějte se krásně!

23. 3. - 27. 3.

Milí rodiče, naše skvělé děti,

začíná nám druhý týden on-line školy či "školy domácí", a tak bych se vás v první řadě ráda zeptala, zda vám vyhovuje systém zadávání a odesílání práce, co byste ještě uvítali či co vám naopak připadá zbytečné. Velmi ocením zpětnou vazbu, zda jsem to s úkoly "nepřepískla", není toho na vás hodně (nebo málo :-)). Dále vás prosím, pokud kdokoli z vás narazí na něco fajn, co jste s dětmi vyzkoušeli a baví je to, napište mi, ráda zveřejním pro všechny.

Upozorňuji na dvě skutečnosti:

1) POVINNÉ jsou jen úkoly v pracovních sešitech, denní čtení a uvolňování ruky, pamětné počítání příkladů do 10. Ostatní

úkoly a náměty jsou nepovinné, spíše pro zpestření.

2) Nabízíme s paní asistentkou možnost práce s dětmi přes Messenger, WhatsApp či po telefonu (mne stačí prozvonit, zavolám zpět), nestyďte se prosím a využijte tuto možnost.

Tabulka "jak mi to dnes šlo je inovovaná, můžete dál vesele zapisovat, je velmi fajn vidět, jak děti vnímají své učení, my je takto vedeme k sebereflexi.

Jistě vám nemusím připomínat pořad UčíTelka, myslím, že je fajn.

TIP od Terezčiny maminky: aplikace VČELKA

Děkuji vám všem za dosud odvedenou poctivou práci, velmi si jí vážím, a jsem moc ráda, že jste k učení přistoupili tak zodpovědně a těší mne, že mnohé z vás rodičů i dětí práce baví.

Vaše Helena Zabilková

16. 3. - 20. 3.

Vážení rodiče,

na webu třídy naleznete vždy zadání práce z hlavních vyučovacích předmětů, a to na týden. Je zde také ke stažení motivační tabulka pro děti, kterou můžete vytisknout nebo si ji přepsat. Pokud se pustíte do našich výzev a "Úkolů pro chytré hlavy", zaveďte si prosím jeden sešit, kam si děti budou moci poznamenávat své výsledky. Nabízíme s paní asistentkou možnost videohovorů (moc rády děti uslyšíme číst, můžeme počítat či co bude právě zapotřebí), a to přes Messenger i WhatsApp. Paní sistentka Markéta Houšková, tel. 725815213, paní učitelka Helča Zabilková, tel. 723654633, a to vždy v pracovní den v čase 9 - 11 hod, po domluvě lze i jindy. Děkuji všem za spolupráci a doufám, že se brzy ve zdraví uvidíme.