Bláznivý týden

Eva Moulíková 6.5.2024

Tento týden jsme pojali netradičně. Deváťáci vymysleli akci Bláznivý týden a na každý den vymysleli výzvu.

Pondělí 6. 5. 2024 - červené pondělí

Dnes je červené pondělí. Chodby i třídy se zaplnily žáky v červeném oblečení, k vidění byly rovněž nejrůznější doplňky jako náramky, boty, sponky, ale i vějíř nebo kreativně uvázané látky v podobě šál a čelenek. V červeném nepřišli jen žáci, ale výzvu se snažili splnit také učitelé. Zítra nás čekají kreativně pojaté účesy.

Úterý 7. 5. 2024 - Den netradičních účesů

Dnes byl Den netradičních účesů. Žáci i učitelé zapojili fantazii a na svých hlavách vytvořili zajímavé kreace, na řadu přišly i paruky. Ve čtvrtek jsou naplánovaná povolání.

Čtvrtek 9. 5. 2024 - povolání

Opraváři, lékaři, zahradníci, kuchaři a zástupci mnoha dalších povolání dnes zaplnili třídy i školní chodby. V rámci Bláznivého týdne jsme se zaměřili na povolání a přišli v kostýmech. Která třída vyhraje? Výsledky je možné ovlivnit ještě zítra, kdy je vyhlášen Den bez tašek.

Pátek 10. 5. 2024 - Den bez batohu či aktovky

Bláznivý týden je u konce. Dnešním úkolem bylo přinést školní pomůcky v něčem jiném než klasické aktovce či batohu. A naši žáci ukázali, že jsou opravdu kreativní! K vidění byly různé košíky, kbelíky, hrnce či pánvičky, tatrovka, ale i uzlíky, polštáře, spacáky, a dokonce i mobilní toaleta. A jak klání dopadlo? Na 3. místě se umístila 3.B, druhá příčka patří 1. A a o pouhý půlbod vyhrála 5. A. Vítězné třídy se mohou těšit na sladkou odměnu.