Tělesná, výtvarná a hudební výchova 1. B

Helena Zabilková 16.3.2020

Týden 18. 5. - 22. 5.

Vv: Milé děti, do souborů vám vkládám obrázek mozaiky, budu moc ráda, když vytvoříte mozaiku na téma CESTOVÁNÍ, "Kam bych chtěl/a jet. Co bych chtěl/a vidět."

Hv + Tv: Tento týden bude taneční. Mrkněte na video a pošlete mi svůj originální taneček na tuto písničku. Stačí kousek :-)))

Týden 11. 5. - 15. 5.

Vv: Milé děti, úkol na VV je tentokrát obsažen v Prvouce na straně 68. Máte nakreslit, jak si představujete jarní nebo letní vílu, podzimního skřítka nebo zimní královnu. Sluníčka, můžete si vybrat, koho chcete nakreslit, můžete však také vytvořit mozaiku, modelovat z modelíny nebo použít přírodniny či cokoliv jiného. Fantazii se meze nekladou!

Hv: Nauč se písničku Jede, jede poštovský panáček. Ke zpěvu se můžete inspirovat ZDE

Tv: Děťátka, tentokrát půjde o zábavné cvičení, na vaše videa se MOC těším :-)))

4. 5. - 7. 5.

Vv: Milé děti, tento týden v neděli mají svátek všechny maminky. Váš úkol proto zní: namalujte potrét své maminky a pošlete mi ten obrázek prosím, uvidíte, co bude dál...:-))

Hv: Úkol pro tento týden bude taneční. Vyzvi maminku k tanci a zatanči si s ní Mazurku na píseň "Měla babka čtyři jabka". Kdybyste zapomněli, jak se písnička zpívá, můžete se podívat ZDE

Tv: Vyzkoušejte skok do dálky z místa snožmo. Podívejte se prosím na video, jak tento skok udělat správně Odkaz

Můžete mi poslat video, jak vám to jde a také kolik centimetrů se vám podařilo skočit.

SKOKU ZDAR

27. 4. - 30. 4.

Vv: Milé děti, tento týden využijeme toho, že krásně svítí sluníčko, a vyzkoušíme MALOVÁNÍ PODLE STÍNů. Podívejte se prosím do souborů na obrázky, vyzkoušejte a pošlete prosím fotky. Těším se :-)

Hv: V prvouce se učíme o zvířátkách, tak si prosím zopakujte písničku Když jsem já sloužil. Kdo by si nemohl vzpomenout, může se podívat na YOUTUBE.

Tv: Při vycházce venku můžete vyzkoušet běh na krátkou vzdálenost a kdo si troufá, může zkusit i SLALOM :_)

20. 4. - 24. 4.

Vv: Milé děti, jistě si vzpomínáte, jak jsme v rámci projektu Jsem Laskavec navštívili babičky a dědečky v domově pro seniory. Napadlo nás, že by je určitě moc potěšilo, kdybyste jim namalovali hezký obrázek, můžete k tomu i připsat něco pěkného. Obrázky mi prosím pošlete, já je vytisknu a předám.

PS: Obrázky mohou namalovat i vaši sourozenci a pokud by se chtělo i mamince nebo tatínkovi, mohou také :-). ČÍM VÍCE OBRÁZKů, TÍM LÉPE!!!

Hv: V prvouce jsme se učili o zahradě a práci na ní, podívejte se prosím na YOUTUBE na Písničku Šel zahradník do zahrady a naučte se ji zazpívat :-). Za video budu moc ráda.

6. 4. - 8. 4.

Vv: V příloze máš obrázky vajíček, kterým se uloupla jedna polovina. Dokresli je prosím stejně a hezky vybarvi. Také si můžeš vymalovat kuřátko:-)

Hv: Zopakuj si písničku Krávy, krávy, jak si vlastně povídáte a předveď ji rodičům:-)

TV: Znáš školku s míčem? Jako malá jsem ji hrávala hodně často, tak jestli chceš, nauč se ji a až přijdeme do školy, určitě si ji zahrajeme. Odkaz je v příloze. Klidně mi můžeš poslat video, jak Ti to jde. Taky začnu trénovat:-)

Odkaz:

30. 3. - 3. 4.

Vv: V přílohách máš nabídku obrázků, které se můžeš lehce naučit malovat (zvládla jsem to i já :-)).

Zkus si prosím aspoň 3 a pošli mi obrázek.

Hv: Nauč se písničku Travička zelená (můžeš ji najít na YOUTUBE, moc hezká je ze Zpívánek).

Zazpíváš mi ji do telefonu? Budu moooc ráda.

Tv: Stále platí naše výzva s dřepy, kliky ap.

V souborech naleznete odkaz Cvičení, tak si hezky zacvičte :-)

23. 3. - 27. 3.

Vv: Vymaluj mi prosím krásně tučňáky :-) viz příloha

Hv: Jarní písnička viz Prvouka

TV: Stále platí dřepy akliky a sklapovačky a angličáky (jééé, my budeme silní) a kdo bude mít chuť, v příloze je odkaz na        tanec  a také můžete pozdravit sluníčko :-)

Naše výzva:

Vv: Namalujte nám prosím hezký obrázek toho, co děláte, jak si hrajete ap. Rodiče mohou obrázek vyfotit a  poslat nám ho mailem zabilkova@zstsobra.cz nebo na Messenger či WhatsApp.

Hv: Zazpívejte maminkám, tatínkům pěknou písničku k práci :-), umíme jich dost ...:-)

Tv: Každý den uděláme (ano, i my s Markétkou) 10 dřepů s výskokem, 10 kliků, 10 sklapovaček a 10 agličáků.

Ať jsme ve formě, až se uvidíme :-).