Exkurze na Pražský hrad

Michaela Bicanová 25.4.2018

Praha

V březnu jsme se vypravili na druhou exkurzi a tentokrát do našeho hlavního města. Protože jsme chtěli vidět to nejdůležitější, tak jsme navštívili Pražský hrad. První zážitek na nás čekal už po výstupu z autobusu, kdy si nás japonští návštěvníci fotili jako nějaké české celebrity. :) Když jsme se probojovali přes bezpečnostní kontrolu, už na nás čekala naše průvodkyně. První velmi významná zastávka byla, vyfotit se s hradní stráží. :) Pak jsme prošmejdili všechna nádvoří a historicky významné části hradu. Opravdu krásné to bylo hlavně v chrámu svatého Víta. Nedokázali to zakrýt ani davy turistů, kteří se hemžili kolem nás. Posledním stanovištěm byla Zlatá ulička, kde se s námi pani průvodkyně rozloučila. Letos jsme navštívili dvě česká velká města, to jsme zvědaví, co na nás připravý naše paní učitelka na příští školní rok. ;)