Hra "Co si pamatujeme"

Eliška Indrová 7.10.2016

Na procvičování pravopisně měkkých a tvrdých skupin souhlásek jsem zařadila hru: „Co si pamatujeme“. Pomocí losovacích lístků jsem žáky rozdělila do čtyř skupin. Jeden ze skupiny vylosoval lístek s pravopisně měkkou nebo tvrdou skupinou souhlásek. Úkolem hráčů bylo vymyslet co nejvíce neopakujících se slov obsahující danou skupinu souhlásek. Slova si hráči nezapisovali. Pak je postupně odříkávali. Žáci ve skupině, která řekla nejvíce slov, dostali hvězdičku. (Za dvě hvězdičky dostanou jedničku z daného předmětu). S touto aktivitou nám pomáhala párová učitelka Mgr. Radka Houšková, která k nám dochází každý čtvrtek a pátek na první hodinu českého jazyka.

Mgr. Kateřina Kloudová