Projektový den Černobyl

Eva Moulíková 19.10.2023

Dnes se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili přednášky, jejímž tématem byly události kolem havárie v Černobylské jaderné elektrárně. Žáci se dozvěděli o počátcích jaderného průmyslu, kde se vzaly první reaktory a k čemu sloužily před tím, než se staly hnací silou turbín v elektrárnách, co předcházelo havárii v Černobylu, co následovalo, kam se podělo na 200 tisíc lidí z okolí elektrárny, mluvilo se o vlivu záření na lidský organizmus a o tom, jaká je budoucnost tohoto místa pro lidi, faunu a floru.