Prevence sebepoškozování a podpora duševního zdraví

Eva Moulíková 1.11.2023

V rámci trvalého úsilí o zlepšení duševního zdraví a prevenci sebepoškozování na druhém stupni základní školy, proběhl v minulém týdnu důležitý program. Zahrnoval různé aktivity a přednášky, které měly za cíl poskytnout nejen podporu při sebepoškozování a sebevražedných myšlenek, ale i nástroje, které duševní zdraví udržují ve zdravé rovině. Jedna z klíčových částí tohoto programu byla prevence sebevražd a sebepoškozování. Žáci byli seznámeni s důležitostí hledání pomoci a komunikace o svých emocích s důvěryhodnými osobami. Byly také poskytnuty informace o dostupných zdrojích a organizacích, které mohou poskytnout podporu v obtížných situacích. Další část programu se zaměřila na udržení duševního zdraví a prevenci stresu. Žáci si mohli osobně vyzkoušet vybrané relaxační techniky., které mohou snížit úzkost a napětí. Tento program byl významným krokem k posílení duševního zdraví na druhém stupni základní školy. Duševní zdraví je klíčové pro celkový rozvoj dětí.

Simona Černá, Msc.

Mgr. Veronika Káplová