Prevence drogových závislostí, nikotinu a kofeinu

Eva Moulíková 4.10.2023

Základní škola Tomáše Šobra se stala minulý týden středem pozornosti v oblasti prevence drogových závislostí, nikotinu a kofeinu díky preventivnímu programu forenzní psycholožky Simony Černé, MSc. z Velké Británie, kterou uspořádala školní psycholožka Mgr. Veronika Káplová. Její odbornost v oblasti forenzní psychologie poskytla žákům a pedagogům hlubší pohled na problematiku. V průběhu přednášky zdůraznila nebezpečí spojená s užíváním drog, nikotinu a kofeinu, a nabídla praktické rady, jak se jim vyhnout. Jednou z nejzajímavějších částí přednášky byl QR kvíz o drogové prevenci. Každý žák mohl skenovat QR kód na svém telefonu a účastnit se interaktivního kvízu, který testoval jejich znalosti o rizicích užívání drog. Kvíz byl zábavný a poučný zároveň, což přispělo k aktivnímu zapojení žáků. Jako součást snahy školy o podporu těch, kteří se ocitnou v nebezpečí drogové závislosti, byly ve škole umístěny QR kódy vedoucí k dokumentům s užitečnými informacemi. Tyto dokumenty obsahují kontakty na specializované poradce a rady, jak pomoci přátelům či rodině v boji se závislostí. Škola chce být nejen místem vzdělávání, ale také místem, kde se jednotlivci mohou obrátit pro pomoc. Přednáška od Simony Černé, MSc., ukázala, že prevence drogových závislostí, nikotinu a kofeinu je nezbytná výzva, kterou lze úspěšně zvládnout pomocí osvěty a interaktivních nástrojů.

Mgr. Veronika Káplová

Simona Černá, Msc.