Lyžařský výcvikový kurz 2024

Odjezd domů.

Hodnocení našich účastníků:

Den čtvrtý - 25. 1. 2024

Čtvrteční ráno bylo sice zamračené, ale naštěstí bez deště. Po snídani se skupina snowboardistů a 2. družstvo lyžařů vydalo na sjezdovku Nad nádražím a 1. družstvo odjelo skibusem na Špičák. Vyzkoušeli si čtyřsedačkovou lanovku a již za krásného počasí sjížděli v pohodě svah. Po obědě na všechna družstva čekala soutěž ve slalomu na čas. Vítězové - snowboardisté: Eliáš Kautzký, 2. družstvo: David Novák a 1. družstvo: Julie Vaňková. Večer následovalo rozdání cen a diplomů a na úplný závěr soutěže a diskotéka. Večerka nás zahnala na poslední úplňkovou noc a zítra bohužel nás čeká už jen návrat domů.

Den třetí - 24. 1. 2024

Dnešní ráno bylo bohužel opět uplakané a vydrželo to celé dopoledne. Na lyžování to opravdu nebylo, a tak jsme zůstali na chalupě. Ve skupinkách jsme odpovídali na vědomostní kvíz a pak následoval turnaj v piškvorkách. Do finále se probojoval Saša Velek a Lucinka Kořanová. Síly byly vyrovnané, ale štěstí se nakonec přiklonillo k Sašovi. Po vydatném obědě jsme vyrazili na Horskou službu Špičák, kde pro nás byla připravena zajímavá přednáška. Po večeři jsme se již nemohli dočkat večerního lyžování. A bylo to opravdu super! Jasný měsíc nám svítil na sjezdovku, na které jsme byli téměř sami. Moc jsme si to užili a příjemně unaveni jsme ulehli ke spánku.

Den druhý - 23. 1. 2024

Dnes jsme se probudili a konečně nepršelo! Po snídani jsme vyrazili na sjezdovku, na které se na nás usmálo i sluníčko. První družstvo se dopoledne vydalo na náročnější sjedovku, kterou bez větších problémů všichni sjeli. Začátečníci i snowboardisté se naučili bravurně na vleku a krásně již sjížděli svah. Po večeři nás čekala lyžařská přednáška, kterou si pro nás připravili naši instruktoři. Večer jsme soutěžili o nejoriginálnějšího lyžaře. Každý pokoj se musel zúčastnit a připravit svého spolubydlícího. Porota to opravdu neměla lehké, protože všichni lyžaři byli nepřekonatelní. Nakonec ale vybrala Štěpána Šípa, Edu Běleckého a Vítka Hesouna. Protože se do soutěže zapojil celý pokoj, odcházeli všichni s úsměvem a se sladkou odměnou.

Den první - 22. 1. 2024

Dopoledne jsme dorazili do Železné Rudy do již známých chalup - Alpinky a Pohádky. Ubytovali jsme se a čekal nás oběd. Kolem 14. hodiny jsme celí nedočkaví vyrazili na svah. Sice jsme měli menší problémy s lyžáky i s odnosem lyžařského vybavení na sjezdovku, ale nakonec jsme to zvládli. Počasí nám také příliš nepřálo, uvítal nás mrzutý déšť. I tak jsme si ale již pod vedením instruktorů zalyžovali. Po večeři jsme probrali lyžařské desatero a každý pokoj si vytvořil svůj originální erb. Doufáme, že zítra se snad počasí umoudří, aby se nám dobře jezdilo.