Den zemědělce - Dobešice

Lucie Samcová 8.10.2023

V pátek 6.10. jsme se zúčastnili Dne zemědělce, který pořádala Střední zemědělská škola na školním statku v Dobešicích. Z bohatého programu jsme si vybrali ukázky zemědělské tehniky, prošli jsme si celý areál školního statku. Měli jsme možnost prohlédnout si historické zemědělské stroje, ale i moderní techniku. Viděli jsme výcvik koní, stříhání ovcí.... Po celou prohlídku nám byla k dispozici studentka SZeŠ, která nám trpělivě odpovídala na naše zvídavé otázky. Páteční slunečný den jsme si opravdu užili a ani dlouhá procházka (cca 10 km) nám náladu nezkazila.

více fotek viz fotogalerie

Děkujeme za pozvání