2.B Matematika

Týden 8.6. - 12.6.

Dále procvičujeme probrané řady a přidáme si násobení a dělení č.8
Učebnice str. 68 - tabulka /učíme se řadu násobků zpaměti/,
procvičujeme počítání str. 68, 69.
Pracovní sešit nám nenabízí procvičování č. 8, proto posílám oskenované pracovní listy.

Týden 1.6. - 5.6.

Posílám pracovní listy na procvičování nás. a děl. č. 2, 3, 4, 5, 6. Je to dost sloupečků. ale kdo nemá pomocné učebnice či nějaké sešity na procvičování, myslím že se budou hodit. Dávkujte dětem dle vašeho uvážení. Nadále prosím procvičujte i zpaměti - ústně.
V závěru týdne zkuste přidat násobky č. 7 - uč. str .66 - tabulka. Procvič. budeme další týden.

Týden 25.5. - 29.5.

Procvičujeme a opakujeme sčítání a odčítání do sta, nás. a děl. č.2,3. Procvičujeme zejména zpaměti. My ve škole budeme cvičit pětiminutovky tj. říkám příklady, děti píší jen výsledky nebo říkají.

Týden 18.5. - 22.5.

Naučíme se řadu násobků čísla 7.
Učebnice str. 66 - tabulka, procvičujeme z Vámi vybraných cvičení na str. 66,67
dejte prosím dětem opsat některé příklady a vypočítat./ kde to tolik nejde, nechte je zatím pracovat s tabulkou násobků/. Dále posílám v příloze na procvičení č.7 pracovní listy.

Týden 4.5. - 8.5.

Matematika:
procvičujeme násobení č. 6
procvičujeme dělení č. 6
opakujeme sčítání do sta

Týden 27.4. - 30.4.

posílám v příloze náměty na procvičování.
Pokud někdo nemá techniku, prosím opakujte nás. a děl č. 2, 3, 4.
Učebnice na str. 65 nabízí slovní úlohy.

Týden 20.4. - 24.4.

Tento týden bychom procvičovali násobení a dělení čísla 3.
Učebnice str. 63 - tabulka násobků č.3
                  str. 64 - procvičování dle vašeho výběru
PS str. 31, 32, 33 - procvičování
Geometrie - učivo o úsečkách přenechám do 3. třídy, kdo se tímto tématem chce zabývat, budu mít alespoň pomocníky. Na str. 85 v uč. jsou jednotky délky. Můžeme se seznámit s pojmy metr, decimetr a centimetr.

Jinak máme mezi sebou tvůrce interaktivního programu pro nás. a děl. pana Kurince.Má  můj velký obdiv a dík. Odkaz :    https://pocitejsam.cz .

Týden 14.4. - 17.4.

Násobení a dělení č. 10. Uč. str.60 - tabulka, str. 62 - procvičuj.
                                            PS str. 27/ 2, 4
                                                        28 - 30 dle možností.
Opakujeme si rýsování přímky, libovolné úsečky.

Týden 6.4.  - 10.4.

Matematika: násobení a dělení č. 5
                       uč. str. 60 - tabulka
                       uč. str. 61 - procvičujeme
                       PS str. 27/ 3, 5

Týden 30.3. - 3. 4.

Pokračujeme v násobilce.
naučit násobky č. 4 - uč. str. 55, tabulka
procvičujeme uč. str. 58/3,6
                   uč. str. 59/1,2
ostatní dle vašich časových možností,
PS str. 23 - dobrovolné, str. 24/1,2,3,4,5 - považuji za důležité, str. 25, 26 - dle Vašeho výběru.

Matematika:
Výstupy z 2.hého ročníku: počítání do sta / sčítání a odčítání/ , násobení a dělení  - malá násobilka

Probírala jsem se internetem a na www.matyskova - matematika.cz, výuková videa ,2.hý ročník 5. díl jsou některé výklady výuky, jsou jiné knihy, ale lze to využít, doporučuji si sloupečky příkladů nejdříve opsat, pak soutěžit s počítačem - mohlo by to děti bavit.

V PS mezi str.24, 25 je tabulka násobení. Používáme ji u těch příkladů, které ještě neumíme spočítat. Např. 4 krát 7- najedu si na číslo 4 v řádku, na číslo 7 ve sloupci a průnik , potkání, mi ukáže výsledek 28. Dělíme tak, že 28 : 4 najdu řádek 4, jedu na číslo 28 a výsledek je nahoře ve sloupci. Omlouvám se všem znalým, ale je to návod pro děti. Tabulku klidně používejte, děti se tím učí nás. a děl.
Učebnice : str. 56, 57
PS str. 21,22.

Násobení a dělení

Dělení nuly uč. str. 54 nulou nelze dělit, násobení a dělení číslem 2 a 4. Ve škole jsme si vyvodili nás. a děl. na kostičkách. Trénovali jsme např. udělej 5 skupin po 2, 2 skup. po 3 atd. Děl. můžete procvič. rozděl 10 kostek na 2 části , 8 kostek na 4 skupiny, kolik je ve skupině. Cvičíme násobky čísla 2 zpaměti, na prstech mohou ukazovat řadu násobků . Víte, že se to budou muset stejně naučit nazpaměť. Uč. str. 55, 56. PS str. 17 - 20.