3. A, B Informatika

Eva Moulíková 2.11.2020

Týden 8. 3. - 26. 3. 2021

Vytvoř v programu Malování (případně jiném programu) krátký komiks. Téma je libovolné, použijte nápaditost, vtipnost, originalitu :). Úkol odevzdej do pátku 26. 3. 2021 v MS TEAMS.

Týden 22. 2. - 5. 3. 2021

V tomto úkolu si zkoušíme jednoduchým programováním rozpohybovat vesmírnou loď. Otevřete si https://robomise.cz/ (otevřete pomocí stisknuté klávesy CTRL a kliknutím myši).

V přehledu úloh vyřeš (viz. příloha):
L1 - Ovládání vesmírné lodi
L2 - Střelba a červí díry

Výsledkem úkolu bude printscreen obrazovky nebo fotografie, kde bude vidět vyřešený přehled úloh. Odevzdejte ho do MS TEAMS do pátku 5. 3. 2021.

Nápověda:
V úkolu skládáme příkazy za sebe: pod blok START přetahujeme myší další bloky z nabídky (např. LEŤ VPŘED, LEŤ VLEVO, atd.), tyto bloky musí být zobáčky uchycené v sobě. Až bude kód (složené příkazy pod sebou) hotový, stiskněte tlačítko SPUSŤ PROGRAM a raketa se posune podle toho, jak jste složili bloky pod sebe.
Pokud cokoliv nebude fungovat nebo nepůjde, kontaktujte mě na emailu, ráda poradím.

Týden 8. 2. - 19. 2. 2021

Nakreslete v programu Malování (pokud někdo nemá, tak buď jiná alternativa nebo se na mě obraťte – emailem a vyřešíme jiné možnosti) zážitky z prázdnin. Prozkoumejte a využijte nástroje, tvary, barvy, atd., které program Malování nabízí. Popusťte svoji kreativitu a nápaditost. Na úkol máte 14 dní, tzn. do pátku 19. 2. 2021. Odevzdávejte do MS TEAMS. EH

Poznámka: Program malování je součástí Microsoft Windows. Ti, co mají počítač či notebook s tímto systémem, by ho měli mít nainstalovaný automaticky. Pokud máte počítač či notebook s jiným operačním systémem, tak existují různé alternativy, které třeba máte ve svém zařízení. Pokud máte pouze tablet či mobil, zkuste, zda je nějaká volně stažitelná aplikace vhodná na malování. Pokud nepůjde ani jedna z variant, obraťte se na mě emailem a nějak to vymyslíme :).

Týden 23. 11. - 27. 11. 2020

V tomto úkolu přetáhněte slova k obrázkům (řešíte pouze příklad č. 1 z 8, nepřeklikáváte na Další). Výstupem tohoto úkolu bude fotografie monitoru, kde bude vidět vyřešení daného úkolu, které vložte do MS TEAMS do pátku 27. listopadu.

EH

Týden 9. 11. - 20. 11. 2020

Tento úkol máte na 14 dní. Vyzkoušíte si základní ovládání počítače. Otevřete si stránky: http://home.pf.jcu.cz/jop/ (nejlépe v Google Chrome). Zde jsou dvě možnosti: Spustit ve webovém prohlížeči (pracujete online) nebo Stáhnutí hry do počítače.

Poté co si hru otevřete nebo stáhnete vyzkoušíte 3 hry:

1. Klikání myší
  2. Tahání myší
  3. Kreslení čáry

Abych viděla, že jste splnili úkol, vyfoťte jednu fotku, jak pracujete v programu a vložte ji do MS TEAMS do pátku 20. 11. 2020 .

Doufám, že si při procvičování práce užijete spoustu zábavy :).

EH

Týden 2. 11. - 6. 11. 2020

Ahoj všichni,

v rozvrhu hodin máme i předmět Informatika. Bohužel se nyní nemůžeme vidět ve škole a společně objevovat počítače, tak máte jednoduchý úkol, ve kterém se dozvíte něco nového. Úkol je zadán i v MS Teams!

Vaším úkolem je shlédnout video: https://decko.ceskatelevize.cz/datova-lhota?fbclid=IwAR3aCdMV7Q450f_ZuHnBzFe0KCCLTMrGj9sLXcxfkKhO0lyc-jsfvSekzys – video č. 3 Pokažená klávesnice

A odpovědět na otázky:

1. Co dostal Kuba od svého otce?
  2. Čím se řídí v Klávesnicově, když píšou písmena, které převádějí z kódů?
  3. Jaké máme jazyky klávesnice?

Odpovědi vyfoťte a vložte zpět do MS Teams do pátku 6. 11. 2020.

Pokud by bylo cokoliv nesrozumitelné nebo jste si s něčím nevěděli rady, obraťte se na mě (hrneckova@zstsobra.cz), ráda pomohu.

Eva Hrnečková