Informace k provozu školy od 25. 5. 2020

Helena Zabilková 19.5.2020

Vážení rodiče,

pokusím se zde pokud možno přehledně shrnout pokyny, které budeme muset všichni respektovat od 25. 5. V případě jakýchkoliv dalších dotazů (může se stát, že něco opomenu) volejte, pište, pokud budu odpověď znát, odpovím, když ne, zjistím :-))) Tyto pokyny se týkají POUZE naší třídy, u ostatních tříd se liší časy.

Děti budou ráno přicházet ke škole ( před školou se mohou pohybovat v dvoumetrových rozestupech) na 7:55, to je čas vyhrazen pouze pro naši třídu. U hlavních dveří školy je budu čekat já, změřím každému teplotu, a kdo bude změřen, PROCHÁZÍ šatnou ( do skříňky se vůbec nebude chodit ani do ní nic dávat) k naší třídě, kde opět ve dvoumetrových rozestupech budou čekat, až přijdu, a začne proces mytí. Mezitím se přezují do bačkůrek a ty si uloží do svého pytlíku, pak je dáme do třídy. Každé dítě si pak před vstupem do třídy musí mýt po dobu 30 sekund ruce, utře si je do papírového ubrousku a pak si ruce ještě vydezinfikuje. Poté může vejít do třídy, nachystat si věci a začne blok "Dopolední aktivity".

Rozvrh hodin ještě upřesním, prosím, aby si děti každý den nosily ČJ, M, Prv.

Co se týče roušek, ty musí mít děti před školou a ve společných prostorách školy (chodba, WC). U nás ve třídě je vyžadovat nebudu a ani já sama ji po dobu pobytu ve třídě mít nebudu. Pokud by někdo z vás trval na tom, aby jeho dítě roušku mělo i ve třídě, není problém. Každé dítě by mělo mít roušky 2 (dopolední aktivity - odpolední aktivity ) a také sáček, do kterého si roušku vždy, když si ji sundá, uloží. Pokud nemáte dostatečné množství roušek nevadí, ve škole máme náhradní.

Co se týče přestávek, budeme mít třídy na patře různé začátky hodin a tedy i jinak přestávky, aby se děti nepotkávaly.

Dopolední aktivity končí ve 12:00 hodin. Tehdy si děti přebere p. vychovatelka Hrdličková, která bude druhý člověk, se kterým se Vaše děti budou potkávat, a která povede "Odpolední aktivity" do 16 hodin, a to stále v naší třídě, popř. venku.

Pro naši třídu se budou obědy vydávat ve 12:00. Takže pokud Vaše dítě nebude chodit na obědy, buďte prosím ve 12 hodin před školou a vyzvedněte si jej.

Pokud Vaše dítě bude chodit na obědy, ale ne na Odpolední aktivity, tak jej prosím očekávejte před školou mezi 12:05 a 12:15, záleží, jak rychle se děti nají. Vydávat se bude jen jeden druh jídla a všechny děti mají oběd automaticky přihlášený. V jídelně dostanou děti již plný tác s jídlem, sedět budou každý u svého stolu a stoly se budou po každé třídě dezinfikovat.

V pondělí a úterý však bude jiný režim, teprve se bude zjišťovat zájem o Odpolední aktivity, a tak VŠECHNY děti naší třídy budou končit ve 12 hodin nebo pokud se stravují ve škole, tak obědem.

Upozorňuji, že rodiče opravdu NESMÍ do budovy školy.

Shrnu tedy: Děti budou v pondělí mít: ě roušky a sáček na roušky, sáček (pytlík) na přezůvky, ČJ, M, Prv, žákovskou knížku, deníček penál.

Snad jsem nic neopomněla, pokud ještě někoho z vás něco napadá, mohu to tu dopsat.

Jak tak na to koukám, bude to legrace, ale věřím že to všechno zvládneme a užijeme si krásných 6 týdnů.

Moc se na děti těším:-)))

Vaše Helena Zabilková