1.B Matematika

Romana Bláhová 16.3.2020

Týden 25. 5. - 29. 5.

Prosím o důkladné procvičování pamětného sčítání a odčítání do 20.

Čtyřlístek str. 44.

Týden 18. 5. - 22. 5.

Milé děti, tento týden věnujeme hlavně opakování sčítání a odčítání do 20 a také vztahům "o kolik více, o kolik méně". Vysvětlení najdete ve videu.

Vypracujte prosím v pracovním sešitě str. 42 a 43 a stále procvičujte PAMĚTNÉ počítání.

ÚKOL PRO CHYTRÉ HLAVY:

Z jednoho jablka a neomezeného počtu párátek postav co nejvyšší věž. Můžeš poprosit rodiče, aby změřili, jak je vysoká. Pošlete mi prosím obrázky, budeme si je dávat sem :-)

Můžete si vypracovat Ptačí šifru a jiné pracovní listy:-)

Týden 11. 5. - 15. 5.

Milé děti,

tento týden nás v matematice čekají vztahy O NĚKOLIK VÍCE, O NĚKOLIK MÉNĚ. Než se do nich pustíte s videem, tak si prosím zopakujte v pracovní sešitě na str. 38 počítání do 20. Dále pak podle videa vypracujte str. 39, 40, 41.

Procvičujte prosím pamětné sčítání a odčítání.

Můžete si vypracovat nové pracovní listy.

Těším se na online hodinu :-)))))

Zkuste vyluštit rébus v příloze. Hodně zdaru!!!

Týden 4. 5. - 7. 5.

Milé děti,

tento týden ke sčítání do 20 přidáme i odčítání.

V pracovním sešitě vypracujte prosím stranu 35. K vypracování cv. 4 můžete použít opravdové mince nebo poproste rodiče, aby vám vyrobili papírové penízky, i když jsem si jistá, že s malou dopomocí to zvládnete i sami.

S další prací počkejte prosím opět na video, ve kterém vám vysvětlím učivo do konce tohoto týdne.

Nezapomeňte stále procvičovat PAMĚTNÉ sčítání a odčítání.

Ve čtvrtek se na vás těším v online hodině Matematika s domácími mazlíčky :-)

Nachystejte si na ni opět kartičky, tužku a papír a živého či plyšového mazlíčka.

Také si jako obvykle můžete procvičovat počítání s novými pracovními listy.

VÝZVA:

Sestav z jakýchkoli přírodnin (kamínky, fazolky, větvičky....fantazii se meze nekladou) 5 příkladů. Pokus se, aby byl každý příklad jiný a z něčeho jiného :-) Práci si můžeš rozvrhnout do několika dní. Budu moc ráda, když mi pošlete fotky, a budu je zde moci vkládat :-)

Týden 27. 4. - 30. 4.

Milé děti,

tento týden se naučíme sčítat do 20 bez přechodu přes desítku. Udělejte prosím str. 32 - 34, pro dnešek stačí str. 32/cv. 1, 2, s ostatním prosím počkejte na video, ve kterém opět vysvětlím práci na celý týden, abyste si ji mohli rozvrhnout podle svých možností a momentální chuti do práce :-). Matematiky (a nejen jí :-)) se také bude týkat naše online hodina, tak si na ni prosím přichystejte kartičky 0-20 a tužku a papír. Moc se těším, až vás opět naživo uvidím.

Můžete si vypracovat pracovní listy.

Týden 20. 4. - 24. 4.

Milé děti,

dnes v pondělí si prosím udělejte pouze v pracovním sešitě str. 29/cv. 1, 3 a vypočítejte barevné příklady. S další prací se na vás budu těšit zítra:)

Můžeš si také vypracovat nové pracovní listy :-)

Týden 14. 4. - 17. 4.

Úterý: Opakujte prosím PAMĚTNÉ sčítání a odčítání do 10, můžete si vyplnit pracovní listy. Těšte se na středu, začneme počítat do 20 JUPÍ!!!

Pracovní sešit prosím začneme vyplňovat až po úvodním videu k počítání do 20.

Týden 6. 4. - 8. 4.

Pracovní sešit str. 25, můžete zkusit i str. 24 :-)

ÚKOLY PRO CHYTRÉ HLAVY:

Můžeš si vypracovat pracovní listy :-)

Týden 30. 3. - 3. 4.

Pracovní sešit st. 21, 22, 23

ÚKOLY PRO CHYTRÉ HLAVY:

Koukni se z okna a spočítej, kolik vidíš stromů, aut, lidí, domů, ptáčků, pejsků. Můžeš to dělat každý den v týdnu ve stejnou dobu a zapsat si do tabulky :-)

Můžete si vypracovat pracovní listy :-)

Týden 23. 3. - 27. 3.

Pracovní sešit str. 19, 20

ÚKOLY PRO CHYTRÉ HLAVY:

Spočítej, kolika kroky přejdeš svůj pokojíček, kuchyň, předsíň, obývací pokoj, koupelnu, WC.

Která místnost je největší? Která je nejmenší?

Můžeš vypracovat další pracovní listy, pozor, nové soubory se automaticky vkládají dolů :-(

Týden 16. 3. - 20. 3.

Pracovní sešit str. 15-18

ÚKOLY PRO CHYTRÉ HLAVY:

Spočítej, kolik má vaše rodina dohromady: rukou, nohou hlav, očí, uší, nosů.

Můžeš vypracovat pracovní listy v příloze.