Všeobecné informace

Helena Zabilková 14.10.2020

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že nikdo z nás neví, zda v pondělí 2. 11. nastoupíme do školy, Vám nyní pořebuji sdělit několik informací.

VARIANTA A - TA LEPŠÍ je, že se v pondělí 2. 11. všichni sejdeme ve škole. Potom prosím mít učebnice dle rozvrhu a všechny sešity, ať si je zase můžeme nechat ve škole.

VARIANTA B - TA HORŠÍ  asi pro všechny - děti budou muset zůstat v distanční výuce doma.

V tomto případě bude platit zvláštní rozvrh online hodin, který se na webu školy objeví během příštího týdne. Pro nás v zásadě platí, že naše třída bude mít online výuku v pondělí, středu a pátek, a to vždy 3 vyučovací hodiny. Na matematiku a ČJ si chci děti rozdělit do skupin, ať uděláme víc práce a děti se více prostřídají, takže začátky hodin Vám pak ještě upřesním během příštího týdne každému zvlášť.

Každopádně pondělí 2. 11. bude VELMI ZKUŠEBNÍ, ten den prostě budeme zkoušet pracovat CELÁ TŘÍDA a připojovat se na hodiny vždy v celou hodinu, tj. v 8:00, 9:00, 10:00.

Změnou oproti jaru je prostředí, ve kterém budeme pracovat. Celá škola pojede v Microsoft Teams. Návod, jak si aplikaci stáhnout a pracovat v ní, bude v podobě videa také na WEBU školy během příštího týdne, tak se prosím podívejte. Děti se budou přihlašovat přes školní maily, které v současné době pan ajťák vytváří a já vám je zašlu přes SMS i s heslem.

Další práci budu zadávat stále na WEB třídy a duplicitně i do těch Teamsů, než se naučíme se v tom prostředí jistě pohybovat.

Jen znovu připomínám, že výuka je povinná, pokud se nebudete moci z nějakého důvodu připojit, pošlete mi prosím omluvenku.

Toto je zatím snad vše, moc vám vše děkuji za spolupráci, užijte si pohodové prázdniny a pokud byste chtěli s dětmi procvičovat učení, mrkněte na web Školákov, jsou tam moc fajn cvičeníčka. Když ještě natrefím na něco hezkého, přidám vám to tady.

Vaše Helena Zabilková

Odkazy na zábavné procvičování:

Vážení rodiče,

vracíme se k distančnímu vyučování, snad jen na krátkou dobu:-). Informace o náplni jednotlivých předmětů budu opět vkládat zde na web naší třídy do sekce "Distanční výuka 20/21".

Jak již jistě víte, distanční výuka je teď již POVINNÁ, žáci musí vypracovávat zadané úkoly a odevzdávat je ve stanovených termínech tak, jak jsme zvyklí (nafotit a poslat elektronickou cestou ). Stejně tak je povinné se účastnit on-line hodin. Pokud z různých důvodů nebude možné se on-line hodiny zúčastnit, je nutno zaslat omluvenku.

Připomínám kontakty na mne: telefon: 723 654 633

mail: zabilkova@zstsobra.cz

WhatsApp: na mé tel. číslo

Messenger: Helča Zabilková

Období do podzimních prázdnin pojmeme jako spíše procvičovací a trénink v naší komunikaci, pouze dokončíme písanku a v Prvouce se posuneme o kousek dál. Velmi na Vás apeluji, prosím, DENNĚ s dětmi čtěte, trénujte techniku čtení, počítejte zpaměti příklady do 20 a trénujte psací podpis.

Milí rodiče, velmi dobře vím, že tato forma vzdělávání je pro Vás i Vaše děti velmi náročná, proto doufám, že se na mne nebudete váhat obrátit s jakýmkoli dotazem či problémem.

Rodiče dětí, které nebyly v pondělí a úterý ve škole, zavolejte mi prosím, domluvíme se na předání sašitů a nafocených prací.

Přeji nám všem klidné dny a ať se brzy uvidíme :-))