Helena Zabilková 14.10.2020

Pondělí:

V Teamsech v ZADÁNÍ vypracuj úkol Doplňte znaménka za větami

Úterý:

Mluvnice: Pracovní sešit str. 10/cv. 6, 7. Vyfoťte a pošlete jako přílohu v Teamsech v zadání ČJ - pracovní sešit.

V Teamsech v ZADÁNÍ naleznete "Popletené věty". Napište je správně do ČJ-Š, vyfoťte a pošlete je jako přílohu.

Čítanka str. 30, vypracujte úkoly 1, 3, 4 pod článkem. Úkol č. 4 udělejte do sešitu ČJ-Š. Opět vyfoťte a pošlete jako přílohu:-)

Týden 2. 11. - 6. 11.

Mluvnice: znovu přečíst v učebnici na str. 12 článek Líbí se nám ve škole

cvičení na 9 na str. 13 napište věty správně do sešitu ČJ - Š

Psaní: Písanka vám už zůstává, dopište si prosím během tohoto týdne zbývající strany

Čtení: Čítanka str. 15 - báseň VLAŠTOVKA se prosím do konce týdne naučte zpaměti

Mluvnice: DÚ v Teamsech

Mluvnice: Opakovat rozdělení slov na slabiky, pracovní sešit str. 8, 9/cv. 3

Z učebnice na str. 13 opište první 3 věty a do závorky za ně napište, kolik mají slov.               Př. Dnes je pěkné počasí. (4)

Čtení: Čítanka str. 29 - zkuste vymyslet, jak by mohl příběh dopadnout a popovídejte si o tom s rodiči

Pátek: V pracovním sešitě prosím dodělejte str. 9

Přečtěte si něco hezkého :-)

Týden 19. 10. - 23. 10.

Pondělí:

OPĚT PROSÍM KAŽDÝ DEN ZASÍLAT VYPRACOVANÉ ÚKOLY. DĚKUJI ZA SPOLUPRÁCI.

Psaní: písanka str. 24

Mluvnice + čtení: nafocený list CIBULE: - naučit se číst článek Cibule

- ústně úkoly 1, 2, 3, 4 pod článkem na levé straně

- cv. 2

- cv. 4 do ČJ - Š (nezapomeňte na datum)

Pokud článek Cibule nemůžete najít :-), přidala jsem ho do souborů.

Úterý:

Psaní: písanka str. 21 - písmenko f (jak na psaní malého f se můžete podívat v přiloženém videu)

Písanka str. 29 - zkuste bez nápovědy:-)

Čtení: Čítanka str. 23 "Borovice" - článek se naučíme krásně číst + odpovědět na úkol č. 1 do ČJ - Š, úkol č. 2 ústně

ÚKOL PRO CHYTRÉ HLAVY:

Čítanka str. 22 - Obrázkové rébusy - odpovědi můžete psát do ČJ - Š ......TĚŠÍM SE :-)))

Středa:

Psaní: písanka str. 25, 30 (tuto stránku zkuste opět bez nápovědy :-))

Mluvnice: pracovní sešit str. 7/cv. 7 (použijte velká tiskací písmena) a 8 - pracujte prosím s kalendářem, vyhledávejte jména)

ÚKOL PRO CHYTRÉ HLAVY:

Napište mi do ČJ - Š jak byste se chtěli jmenovat, kdybyste si mohli vybrat, a kdy byste měli svátek. (př. Moc se mi líbí jméno Gabriela a svátek bych měla 8. března.)

Čtení: číst v čítance na str. 24, 25 KOMIKS a ústně odpovědět na otázky pod článkem. Povídat si o příběhu, např. Chtěla maminka Barbánkovi provést něco ošklivého? Čím chtěla maminka Barbánka potěšit? Povedlo se jí to? Líbí se Ti pejsci v oblečcích? Proč? Mylíš, že se pejskům líbí, když jim lidé dávají oblečky? Proč? .......a cokoliv dalšího, co vás napadne :-)

Psaní: písanka str. 31

Mluvnice : pracovní sešit str. 5 ( ve cvičení 2 si vždy řekněte,které slovo je př. třetí a pak si v něm najděte dané písmenko), křížovka vás jistě bude bavit :-))

Čtení: čítanka str. 16 - je to první polovina článku, přečtěte si a odpovězte ústně na otázky dole

Důležitá informace: Prosím všechny rodiče, aby mi dali vědět, kdy se za mnou mohou stavit vyzvednout si věci pro další výuku, a to od dnešní dvanácté hodiny nejlépe do pátečního večera, popř. o víkendu. DĚKUJI.

Pátek:

Psaní: písanka str. 32

Mluvnice: pracovní sešit str. 7/cv. 9 prosím i o krásné vybarvení obrázků a spojení s větou, ke které patří

Čtení: dokončení článku o Kvakovi a Žbluňkovi na str. 17 (nejprve si prosím připomeňte, o čem jste četli včera) a ústně úkoly pod článkem

Týden 12. 10. - 16. 10.

Psaní: písanka str. 20

Čtení: Milé děti, přečtěte si můj dopis pro vás.

Psaní: - písanka str. 22

- Napište mi prosím psacím písmem (vše už budeme psát psacím písmem, pokud nebude výslovně uvedeno jinak) do žlutého sešitu ČJ - Š s obrázkem pejsků (tento budeme používat na mluvnické práce) jak a s čím jste dnes rodičům pomohli, a to alespoň 2 věty. Prosím o napsání data dle vzoru v souboru "Datum", podtržení může být jakoukoliv pastelkou podle pravítka.

Čtení: Naučit se krásně číst (ano, procvičujeme několikrát :-)) v zelené čítance na str.12 básničku Jak se vítr učil číst.

POZOR Pokud budete mít chvilku, podívejte se do Fotogalerie, čeká vás tam sousta nových fotek z našich společných zážitků :-)

Pátek:

Psaní: - písanka str. 23

Čtení: Číst na str. 22 v zelené čítance báseň Bílý podzim, odpovědět ústně na otázky 1, 2  pod básničkou a cv. 3 pod básní vypracovat do ČJ - Š.

Každý den poprosím rodiče o zaslání fotek práce, a to do 20 hodin. Děkuji