5.B Anglický jazyk

Romana Bláhová 13.10.2020

Hello everyone :-)

15/1/21 - sloveso HAVE GOT - zápor (MS Teams - soubory - tabulka - přepsat do školního sešitu). HW  - WB - p.23/7, p. 24/1

____________________________-

LESSON 6/11/2020
1) do sešitu napsat datum 6th November a přepsat stažené tvary slovesa být (zde v souborech) - pokud si nejsem jistý/á, kdy jaký používám - znovu si projdu a naučím
2) poslat sem do chatu nebo mail (souchova@zstsobra.cz) PROJEKT, který jsem dělal/a na začátku distanční výuky a z pracovního sešitu vypracovanou stranu 12 (kterou mám hotovou, protože jsem ji dělal/a na začátku distančí výuky)
3) úkol na příští hodinu - WB p. 13/4, ú. 65/2,3 - vypracuju, vyfotím a pošlu (bod 2).

THANK YOU!

____________________________________________

Blíží se Halloween, ve škole bychom dělali různé aktivity, tak dávám k dispozici pracovní list. Zkuste si, kolik poznáte slovíček :-)

__________________________________________________________________________________

V době distanční výuky vás čeká první PROJEKT - MY LIFE.

Open your Pupil´s book, p. 15. You can see Andy´s and Ravi´s project. Now back to Czech. :-)

Na papír velikosti A4 popíšeš sebe - co máš rád/a, kde bydlíš, kdo je tvůj nejlepší kamarád/ka .... Název projektu je MY LIFE - přesně tak, jako je v učebnici na straně 15. Vybereš si 4 - 5 obrázků, které se týkají tebe a tvého života - ať už je to rodina, sport, zpěvák - výběr je na tobě (vystřihneš, nakreslíš - dle tvých možností). Ke každému obrázku uděláš popisek (pod obrázek, v bublině...) - stačí 1 věta (This is me - Pepa. This is my house, it is number 25. My favourite sport is football. ). Smysl celého úkolu je popsat sám sebe nám, tvým spolužákům a učitelům.

Až budeš mít hotový projekt, koukni se do pracovního sešitu na stranu 12 a udělej cvičení 1 a 2. Nápovědu máš v učebnici, str. 16.

Vše si projdeme, až se vrátíte do školy. :-)

See you soon, back in school!

Petra Souchová