Exkurze do Zemského hřebčince v Písku

Miloslava Kučerová 2.10.2019

Třída 1. A společně s žáky z 9. třídy navštívila dne 1. 10. 2019 Zemský hřebčinec v Písku. Po celou dobu exkurze nás provázela paní inženýrka Hana Štěrbová. Svým krásným výkladem přiblížila všem žákům historii i současnost hřebčince. Žáci si měli možnost prohlédnout vzácné koně, stáje, obě jízdárny a viděli i výcvik koní. Každý dostal pexeso a brožurku o hřebčinci. Nakonec jsme se společně vyfotografovali na nádvoří u sochy koně od sochaře Myslbeka. Po celou dobu exkurze nás provázelo pěkné počasí. Celý den se vydařil.

Žáci 1. A