Aktivity s Hejného matematikou ve třídě i družině

Ivana Veselá 17.11.2022

Díky společnému projektu s družinou si každý týden děti zkoušejí aktivity, ve kterých procvičují matematiku hravou formou. Poslední dvě lekce byly zaměřeny na téma Rytmus a Kombinatorika. Děti měly za úkol plnit rytmické úkoly, tancovat, mluvit do rytmu, vyzkoušely si rytmické karaoke a samy si rytmizovaly písničky. Při kombinatorice vytvořily sadu oblečení, kterou následně vzájemně měnily a hledaly co nejvyšší počet různých kombinací. Je skvělé, že matematika nejsou jen čísla a dokáží se u ní zbavit opravdu všichni.