Distanční výuka 1.B

Romana Bláhová 13.10.2020

Online výuka - shrnutí učiva

11.11. jsme při online výuce udělali:

Marťánek ČJ str. 44 čtení slov, str. 45 - 1. sloupec
Matematika: str. 33 cv. 1, 2
+ prezentace o sv. Martinovi

12.11. je za úkol:

Marťánek ČJ str. 45 - 2.půlka
M - list v příloze emailu

9.11. jsme při online výuce udělali:
Marťánek ČJ str. 42 foto písmene T, křížovka slov
Matematika str. 32 cv. 1, 2
Prvouka str. 24, 25

10.11. je za úkol:
Marťánek ČJ: str. 42 namalovat obrázek k pohádce o T, str. 43 nalepit T a trénovat čtení na str. 44

6.11. jsme při online lekcích udělali:

Marťánek ČJ - str. 41 diktát písmen a slova v balóncích, str. 42 seznámení s písmenem T (napsali jsme jen ty první dva řádky)
Matematika - str. 31 cv. 4 (posílám pro kontrolu v příloze mailu)
PRV - str. 21 cv. 4, str. 22, str. 23 - dobrovolný DÚ je namalovat rodinu a nalepit obrázky členů rodiny podle věku

4.11. jsme při online lekcích udělali:

Marťánek ČJ - četli jsme na str. 40 popletené věty (možno dolepit správné obrázky, jsou na str. 71), semafor dole a na str.41 první cvičení
Matematika - vedle str. 31 bílá strana - kdo třeba nestihl, posílám v příloze v emailu

5.11. máme za úkol:

Marťánek str. 40 přečíst a napsat slova (prostřední cvičení)
Prvouka str. 21 cv. 1, 2, 3

2.11. jsme při online lekcích udělali:

Marťánek ČJ - str. 39 celá
Matematika - str. 31 cv. 2 a 3

3.11. máme za úkol:

Nalepit písmeno P (Marťánek str. 38) a zkusit číst věty nahoře na str. 40 - jen to první cvičení

Milé děti, těším se na vás při online výuce od pondělí 2.11.! :-) Určitě to bude bezva, alespoň se spolu uvidíme a něco se naučíme!

Dle domluvy s rodiči jsme rozděleni na 2 skupiny:

1.skupina: Kubíček, Šimonek, Johanka, Gábinka, Adélka s Natálkou, Nicolka, Terezka V., Honzík, Páťa a Tomášek
2.skupina: Domča, Julinka, Laurinka, Kačenka, Vaneska, Vašík, Vojtíšek S. , Jindříšek, Terinka T., Štěpánka a Vojtíšek W.

Všechny pozvánky na učební lekce najdete vždy s předstihem v Teams (případně v emailu dětí) a po každé online hodině pošlu informace na Váš email.

Krásné prázdniny, užijte si volné dny!

Jen malinko trénujte čtení, prosím. Myslím na vás!!!!! :-) Vaše paní učitelka.

Úkoly k vypracování 19.10. - 23.10.

Milí rodiče, děkuji za Vaši spolupráci a vkládám učivo na tento týden. Zdá se toho vypsaného hodně, ale jde vždy o max 2 strany. Kdo by chtěl víc, vkládám do souborů dole hravé úkoly - ty jsou jen dobrovolné!

Český jazyk:

Marťánek str. 33 nalepit I Y

str. 36 zkusit číst krátké věty a dle významu věty do čtverce vedle namalovat obrázek (pokud čtou děti zatím jen písmena a ještě nespojí do slova - je to v pořádku - ale prosím vždy jim slovo / větu pak správně přečtěte, protože právě tak si začínají zafixovávat významy slov).

str. 36 vedlejší cvičení - zkoušíme číst dvojice slov a pokud je k této dvojici obrázek, spojíme jej k přečtenému

str. 36 diktát - diktujte dětem známá písmena a ony je zapíší do mřížek

str. 37 - začínáme nové písmenko P; nejdříve je nutno přečíst dětem pohádku, která se k písmenu vztahuje (najdete ji na str. 77), lépe si pak zapamatují jeho podobu. Potom prosím vyplnit str. 37

Víc stran zadávat nebudu, raději trénujte dokola čtení slov.

Matematika:

str. 28 cv. 3 - podle počtu čárek v červeném obdélníku škrtneme obrázky a do prázdného obdélníku zapíšeme, kolik zůstalo neškrtnutých

str. 29 cv. 1 - náročnější (když tak poradím, případně pošlu vyfocené řešení); nutno pracovat podle str. 22, kde je nákres s názvem Dětský park - hledají se stanoviště a vybarvují se trasy správnou barvou právě podle toho nákresu ( u trasy č. 1 hledáte, které stanoviště je po koloběžce cestou k lodičce? Jakou barvu mají tyto cesty?; u trasy č. 2 je nutno začít od konce - jdeme od limonády po žluté cestě....)

str. 29 cv. 2 - trojí dělení figurek

str. 29 cv. 4 - vymaluj šachovnici - střídání rytmu barev

str. 30 cv. 1 - červeně zakroužkujte, kde je nejméně hvězdiček; modře, kde je jich nejvíce

str. 30 cv. 3 - zde pozor na spodní řadu příkladů (je tam dopočítávání - výsledný počet puntíků je vždy dole)

str. 30 cv. 4 - dokreslíme počet borůvek a vybarvíme misku

dobrovolné: vedlejší strana - vybarvit libovolně mřížky

Prvouka:

str. 18 - ovoce a zelenina; na vedlejší straně vystříhnout obrázky, zahrát si pexeso a poznávat druh ovoce / zeleniny

Písanka:

str. 16 a 17

Mějte se krásně!!!!!!

Úkoly k vypracování 14.10. - 16.10.

Milé děti, moc se mi po vás stýská, ale určitě vám maminky a tatínkové přečtou alespoň můj pozdrav. Vím, že jste všichni stráááášně šikovní a těch pár dní zvládnete pracovat doma s rodiči. Myslím na vás, všem přeju hodně zdraví a těším se, až se zase setkáme ve škole!!!! :-) Vaše paní učitelka

Český jazyk:

Marťánek str. 34 a 35 (tam musí děti vystříhnout obrázky z přílohy na str. 71 a správně nalepit).

Nalepit písmenko S a Š na str. 28

Matematika:

Str. 27 cv. 1 - zkoušíme přeložit papír a správně stříhnout; cv. 2 - spojujeme počet obrázků se správnou číslicí; cv. 4 - zatím pouze čárkujeme (ještě nepíšeme číslice, takže pod trojku zapíší děti tři čárky (jde o poznání číslice a pochopení hodnoty, kterou vyjadřuje)

str. 28 cv. 1 - oddělujeme počet figurek podle teček (vždy nutno oddělit ze správné strany a zapsat počet teček zbylých figurek)

- některá cvičení záměrně přeskakuji, uděláme je společně (vyžadují specifické pomůcky)

Prvouka:

str. 17  cv. 1 - kdo nestihl vybarvit obrázek, ať ho dokončí, a cv. 2

Poznávejte s rodiči podzimní plody z předešlé strany

Kdo by chtěl víc úkolů, může namalovat obrázek, trénovat psaní velkých tiskacích písmen A, U, M, E, O, L, S, I, Y