Planetárium České Budějovice

Michaela Leskovcová 3.11.2023

Dne 2.11.2023 jsme navštívili Planetárium v Českých Budějovicích. Děti byly seznámeny s objekty denního a nočního nebe a základní orientací na noční obloze. Následně jim byl zábavnou formou zprostředkován film z NASA, který jim nabídl základní pojmy z kosmonautiky, dozvěděly se, jak se přístává na Měsíci, jaké to je fungovat ve stavu bez tíže atd. Výlet se vydařil a podle avizovaného zájmu dětí se i líbil. Získané informace jsou velice přínosné.