Ochutnávka mléčných výrobků Madeta - mléko do škol

Michaela Leskovcová 8.2.2024

Ve středu 7.2.2024 jsme do třídy dostali ochutnávkový koš tvarohů od jihočeské firmy Madeta České Budějovice. Překvapením bylo, že téměř třetina dětí tvaroh odmítala, vůbec ho nejí. Zbytek dětí se s chutí pustilo do ochutnávky. Z nabídky třech výrobků tvarohů, odtučněného, polotučného bez laktózy a tvarohu s jogurtem ve třídě 4.A zvítězil ten naposledy jmenovaný. Dětem jogurtový tvaroh nejvíce chutnal a velice je bavilo hodnocení výrobků. Zároveň byly poučené o významu mléka pro jejich rostoucí organismus.