Výstup na Jarník

Nikola Šornová 9.10.2017

Ve středu 27. září 2017 jsme se rozhodli podniknout výstup na rozhlednu Jarník. Ze školy jsme vycházeli v půl 9 ráno vybaveni teplým oblečením a pořádnou svačinou. Nejprve jsme procházeli lesem, kde nás čekali různé překážky, které jsme si s radostí vyzkoušeli. Cestou jsme potkali muflony, které jsme nakrmili a dali si u nich svačinu. Poté nás čekal výstup na kopec. Největší atrakcí při výstupu pro nás bylo sbírání hub. Hub bylo opravdu mnoho a naráželi jsme na ně snad na každém kroku. Konečně jsme tady! Konečně jsme byli u rozhledny. Teď nás čekal už jen výstup vzhůru na rozhlednu. Všichni byli při výstupu stateční. Pod rozhlednou jsme si dali svačinu a sladkou odměnu od paní učitelky. Cestou zpátky jsme si dali přestávku u chaty Živec, která byla zároveň poslední zastávkou naší túry. Po půl 1 jsme se vrátili zpět do školy, kde nás čekal oběd.