Beseda - Lidé v nouzi (p. Martin Váně)

Miloslava Kučerová 8.3.2017

Dne 6. 3. proběhla v naší třídě beseda s panem MUDr. Martinem Váněm, který procestoval téměř celý svět. Účelem jeho cest nebyly jenom návštěvy různých zemí, ale hlavně pomáhat lidem při různých válečných konfliktech, nebo po přírodních katastrofách. Dozvěděli jsme se, jak strádají mnozí naši vrstevníci v Asii, Africe, Evropě. Svoje poutavé povídání doplnil autentickými fotografiemi a videi. On sám např. pomáhal v Asii po tsunami. Při této živelné katastrofě přišla o život spousta lidí a zvířat. Humanitární organizace pomáhala lidem postavit nové domy a vůbec nová zázemí postižených lidí. Mnoho dětí z této oblasti zůstalo bez rodičů a přístřeší. Právě těm nejvíce věnovala charitativní organizace svoji energii. Pan Váně navštívil také válečný konflikt na Ukrajině. Jeho povídání bylo velmi poučné a zajímavé. Moc mu děkujeme.

Žáci 1. A