Informace k zápisu do mateřské školy pro školní rok 2021/2022

Pavlína Houšková 22.4.2021

Vážení rodiče,
jako každý rok pomalu přichází jaro a s ním se blíží i čas k zápisu, a proto bych Vám ráda poskytla několik informací k této události.
VZHLEDEM K ZAVEDENÝM MIMOŘÁDNÝM OPATŘENÍM SE ZÁPIS PRO TENTO ŠKOLNÍ ROK USKUTEČNÍ BEZ OSOBNÍ PŘÍTOMNOSTI DĚTÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE.
Zápis dětí do mateřských škol pro školní rok 2021/2022  se uskuteční v termínu od 5. do 6. května 2021.

Od 13.00 – 17.00 hod. Možnost vhazování přihlášek do boxu od 10.00 hod.

Podání přihlášky do MŠ  lze uskutečnit prostřednictvím

1. a) datové schránky – ID dat.schránky 56rmtfn
  2. b) emailem s elektronickým podpisem – 12ms@zstsobra.cz
  3. c) poštou – 12.MŠ, Šobrova 1940, 39701 Písek – na obálku napsat ZÁPIS 12.MŠ Písek
  4. d) přihlášky vhazovat do boxu označené nápisem „ZÁPIS“ umístěné vedle vstupních dveří do hlavní budovy v MŠ - lze přihlášku vyplnit na místě.

SOUČÁSTÍ PŘIHLÁŠKY JSOU TYTO PŘÍLOHY:
- kopie rodného listu dítěte – zakládá se ke spisu

- kopie OP ( skartuje se)
- vyplněná žádost o přijetí dítěte do MŠ (ZDE)
- vyplněný evidenční list (ZDE - musí být vytištěn oboustranně – ne na dvou papírech)
- doložení řádného očkování dítěte: Podmínkou přijetí dítěte do MŠ je podle § 50 zákona o ochraně veřejného zdraví je splnění povinnosti podrobit se stanoveným pravidelným očkováním, nebo mít doklad, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci. Tato povinnost se netýká dítěte, které plní povinné předškolní vzdělávání.

Potvrzení na žádost vydá lékař za podmínek dodržení nastavených protiepidemických opatření. Pro doložení této povinnosti zákonný zástupce:
1. prohlásí, že je dítě řádně očkované (ZDE), a
2. doloží kopii očkovacího průkazu.
Pokud evidenční list od lékaře již potvrzený máte nebo jiné lékařské potvrzení, není nutné přikládat k přihlášce prohlášení o řádném očkování, ani kopii očkovacího průkazu.

TISKOPISY SI LZE TAKÉ V KRAJNÍM PŘÍPADĚ VYZVEDNOUT VE VYTIŠTĚNÉ PODOBĚ 27.4. od 8-12.00 hod. U HLAVNÍHO VCHODU 12.MŠ (PŘIHLÁŠKA, EVIDENČNÍ LIST, PROHLÁŠENÍ ZÁKONNÉHO ZÁSTUPCE).

Děti budou přijímány dle kritérií pro přijímání dětí do MŠ, která jsou umístěna ZDE.

Po ukončení zápisu budou zákonní zástupci telefonicky informováni o přidělení reg.čísla, pomocí kterého mohou sledovat stav přijetí svého dítěte.

Informace o přijetí bude zveřejněna klasicky na webu a na hlavním vchodu MŠ.

Vzhledem k současné situaci a omezení Vám nemůžeme sdělit přesný datum informační schůzky se zákonnými zástupci nově přijatých dětí a termínu podepsání rozhodnutí o přijetí. Sledujte prosím internetové stránky naší mateřské školy – aktuality.
Zápisem do mateřské školy začíná Vám i Vašim dětem nová životní etapa. Máte ještě několik měsíců na vše se připravit, vytvořit příjemnou atmosféru Vašemu dítěti a společně se těšit na nové zkušenosti a zážitky.

Těšíme se na Vás.

Mgr.Pavlína Houšková – ved.učitelka 12.MŠ