Festival pedagogické inspirace

Matěj Venclík 13.11.2017

Ve dnech 10. až 11.11. 2017 se v základní škole Kunratice konal Festival pedagogické inspirace. Byl to třetí ročník akce, kterou na konceptu „učitelé pro učitele“ pořádá ZŠ Kunratice ve spolupráci s projektem Pomáháme školám k úspěchu.

Základem programu bylo i letos cca 130 workshopů, dílem, ve kterých aktivní pedagogové prezentují své nápady a osvědčené postupy, diskutují a inspirují se navzájem. Účastníků bylo celkem přes 700 a mohli se těšit i na doprovodný program ve formě panelových diskuzí, prodejní nabídky předních nakladatelství a pořadů, jako je Listování atd. Páteční večer zpestřil i koncert.

Za ZŠ Tomáše Šobra Písek si připravily dílnu s názvem Jak učit párově v různých předmětech kolegyně Miloslava Kučerová a Veronika Koblihová. Účastníky Festivalu pak bylo dalších devět pedagogů z naší školy. Pozvali jsme i kolegyně a kolegy z okolních škol, takže naši výpravu posílili ze ZŠ Mirovice, ZŠ Záhoří, ZŠ J.K. Tyla a ZŠ Cesta.

Festival pedagogické inspirace praktickou formou podporuje vizi dobré veřejné základní školy. Klademe si otázky o smysluplnosti naší práce, o cílech učení a vyšší kvalitě pedagogického procesu. Proto mají podobné akce smysl a už nyní se těšíme na příští ročník Festivalu (v roce 2018)!

Mgr. Jaroslav Volf