Návštěva Národního divadla

Eva Moulíková 11.6.2024

Na naší škole je tradicí, že žáci devátých tříd navštěvují na konci školního roku představení v Národním divadle. Jinak tomu nebylo ani letos. V sobotu 8. června jsme zhlédli hru Ladislava Stroupežnického Naši furianti, která je spojena s regionem Písecka. Toho jsme využili a žáci vytvořili projekty na toto téma. Věnovali se nejen osobnosti autora a jeho dílu, ale i Národnímu divadlu a jeho historii. Pozornost zaměřili také na Národní třídu a památky v blízkém okolí.

Vyjeli jsme už odpoledne a vydali se i na prohlídku centra. Návštěva Národního divadla byla pro všechny nevšedním zážitkem, většina z žáků tam byla poprvé. Někteří neváhali a prohlédli si také základní kameny či terasu s výhledem na Hrad. Děti zaujalo i herecké obsazení a slavnostní atmosféra.

Milena Řeřichová, Vendula Bílková