Veselé hraní

Pavlína Houšková 21.4.2020

Vážení rodiče,

v příloze Vám posílám pár námětů, jak zabavit své děti, kde si mohou procvičit vše potřebné pro vstup do ZŠ.

- hraní v přírodě a plnění úkolů

- grafomotorická cvičení - zde nezapomeňte, než začnete na procvičení rameního kloubu, zápěstí a konečky prstů a především správný úchop psacího náčiní , správný výběr pastelek - od toho se odvíjí tlak na tužku...(článek v příloze)

- hravé počítání

- obrázkové čtení - nezapoměňte na gymnastiku mluvidel ( špulení, olizování horního a dolního rtu, vyplazování jazyka, kmitání jazykem do stran, jazykem se dotkonout špičky nosu, foukání do papíru....)

Jinak určitě najdete mnoho odkazů na web.stránkách pro předškoláky ( Šimonovy pracovní listy...)

Pokud někdo z dětí bude mít zájem o poslání vypracovaného PL zpět, jako to vidí u starších sourozenců není problém.

Hezké dny