DEN ZEMĚ

Denisa Staníková 16.4.2021

Milé děti!

Je před námi další nový týden a s ním i nové téma, kterým si můžete zpříjemnit procházku nebo výlet. Doma si si s maminkou, tatínkem nebo prarodiči povězte něco o svátku, který připadá na 22. dubna - Den Země – svátek, který je věnovaný Zemi. Tento svátek je ovlivněn původně březnovými dny Země, které souvisely s datem jarní rovnodennosti a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující na dopady ničení životního prostředí.

- venku pozorujte přírodu - květiny, stromy, vodu...

- sledujeme čisto okolo nás (odpadky)

- podívejte se na popelnice (jejich barvy - jaký odpad kam dáváme)

- v příloze najdete pracovní listy, omalovánku, pohádku - tu si přečtě se společně s rodiči, protože jsou tam obrázky, které jistě zvládnete pojmenovat

! Pokud půjdete na procházku ve středu 21.4. čeká na Vás malinká odměna, kterou najdete na plotu školky v růžové obálce !

Mějte se krásně !