Provozní podmínky mateřské školy po dobu trvání potřeb

Pavlína Houšková 12.5.2020

Základní provozní podmínky mateřských škol po dobu trvání potřeby dodržování epidemiologických opatření a doporučení.

Co bude nutné dodržovat?

Příchod k mateřské škole a pohyb před mateřskou školou.

• Zákaz sdružování více než 2 osob s výjimkou blízké rodiny.
  • V prostoru před MŠ dodržovat odstupy dva metry.
  • Pro všechny osoby nacházející se před budovou MŠ platí zakrytí úst a nosu.

V prostorách mateřské školy

• Osoba doprovázející dítě se v prostorách MŠ pohybuje vždy v roušce.
  • Udržování 2m odstupu mezi osobami v prostorách šaten MŠ.
  • Dítě může doprovázet jen jedna osoba na dobu nezbytně nutnou pro předání či vyzvednutí bez zbytečného zdržování se v MŠ
  • Do MŠ budou vpouštěny osoby postupně tak, aby bylo zamezeno setkávání se v prostorách MŠ. Je nutno počítat se zdržením při předávání dětí. Je tedy třeba přijít do MŠ s časovým předstihem.
  • Před předáním dítěte učitelce bude muset doprovázející osoba zajistit důkladné umytí rukou dítěte po dobu 30s a usušení jednorázovým ručníkem – umývárna v přízemí.
  • Dětem a rodičům bude při vstupu do MŠ měřena teplota bezkontaktním teploměrem, pokud bude dítěti naměřena teplota vyšší jak 37 stupňů C, nebude do MŠ přijato.
  • Zcela vyloučeny budou děti s příznaky virového onemocnění, v případě zjištění onemocnění během dne jsou rodiče povinni si dítě okamžitě vyzvednout. O podezření na nákazu se informuje spádová hygienická stanice.
  • Doprovázející osoba musí mít roušku v prostorách MŠ, rodiče dítěti roušku uloží do sáčku do skříňky. Rouška bude dítěti nasazena v případě podezření na nákazu, popř. při opuštění areálu MŠ.
  • Nošení roušek u pedagogů je na jejich dobrovolnosti a zvážení situace. Povinně si pedagog nasadí roušku při podezření na výskyt infekce COVID – 19.
  • Dbejte pokynů zaměstnanců MŠ.

Stravování dětí v mateřské škole

• Školní stravování - v běžné podobě

PŘI PRVNÍM PŘEDÁNÍ DÍTĚTE V MŠ PŘEDÁ ZÁKONNÝ ZÁSTUPCE TYTO PODEPSANÉ DOKUMENTY

1. Čestné prohlášení o neexistenci příznaku virového infekčního onemocnění, pokud jste neučinili do 13.5.2020
  2. Podmínky provozu MŠ ( tento dokument)

Podmínky provozu 12.MŠ se mohou změnit v souvislosti se změnou epidemiologické situace, popř. na základě (doporučení) Vlády ČR a MŠMT. O případných změnách budete neprodleně informováni.

Na základě Metodického pokynu MŠMT vypracovala: Mgr.Pavlína Houšková

V Písku dne 13.5.2020

Beru na vědomí, že Podmínky pobytu dítěte jsou zpracovány dle Metodiky vydané MŠMT v návaznosti na doporučení Ministerstva zdravotnictví ( viz.příloha).  Potvrzuji, že jsem všem pokynům rozuměl/a, a budu se jimi řídit. Potvrzuji, že jednám ve shodě s druhým zákonným zástupcem dítěte.

V Písku……………………………………….

Zákonný zástupce(jméno,příjmení)……………………………………………………………….Podpis…………………………..