Cestopis o Kambodži

Eva Moulíková 28.11.2023

V úterý 28. 11. zhlédli žáci 5. - 9. tříd v kině Portyč cestopis Kambodža - Putování k tajemné hoře. Pořadem provázel cestovatel a fotograf Adam Lelek, který nám zajímavě zprostředkoval spoustu zajímavých informací. Dozvěděli jsme se například, že kambodžský král mluví plynně česky nebo že v Kambodži patří mezi nejoblíbenější pochoutky silně zapáchající ovoce durian či smažení sklípkani. A kdo ví, třeba se do této tajuplné země někdo z nás i osobně podívá.

V. Bílková