Projekt s Městskou knihovnou Písek a ZŠ Cesta - 2.skupina dětí

Ivana Veselá 19.5.2019

Vybraná skupina žáků naší třídy a 2.B se zúčastnila projektu, který pro ně připravili zástupci nejen naší školy, ale také p. učitelka ze ZŠ Cesta a pracovníci Městské knihovny Písek. Jednalo se o celoroční projekt, který se v průběhu roku připravoval a zaměřoval se na témata spojená s oblastí Písecka. Cílem projektu bylo zprostředkovat žákům informace o místním folklóru, historii města, fauně a floře Písecka, ale přiblížit jim také loutkářství, hudbu či je naučit orientovat se v mapě města. Díky tomuto programu navštívili žáci Prácheňské muzeum, Lesovnu, starou i novou knihovnu a prošli si všechny důležité památky města. Žáci si v průběhu pěti dnů vyzkoušeli práci ve skupinách, naučili se spolupracovat a dozvěděli se spoustu nových informací, které jim snad pomohly vytvořit si ještě bližší vztah ke svému městu a jeho okolí.