Snídaně s knihou

Eva Moulíková 20.11.2023

Po několikaleté pauze jsme navázali na tradici Snídaně s knihou. Je dobré spojit příjemné s užitečným a ukázat, že zdánlivě nemožná dvojice knížky a jídlo jde krásně dohromady. Tentokrát se role organizátorů zhostili žáci devátých tříd. Na pondělí 20. listopadu si pro děti z prvního stupně připravili ukázky z knih, které pečlivě vybírali, a připravili si pro ně i otázky a úkoly. Snažili se, aby texty byly nejen poučné, ale i vtipné a aktuální. Malí spolužáci s napětím poslouchali a dozvěděli se i spoustu zajímavých informací.
Po čtení si všichni pochutnali na občerstvení, které připravili paní učitelky a někteří rodiče. Den byl hned příjemnější a do tříd jsme se rozcházeli s dobrou náladou.
Vendula Bílková, Milena Řeřichová, ZŠ T. Šobra