ZŠ T. Šobra a minifestival čtení

Romana Bláhová 18.12.2019

12. prosince se v Městské knihovně v Písku konal již druhý „Minifestival čtení“, který se konal v rámci MAP II Písecko. Naše škola se zúčastnila spolu se žáky ZŠ E. Beneše, ZŠ J. K. Tyla a ZŠ Albrechtice nad Vltavou. Akce byla určena dětem 4. – 9. ročníku a zaměřovala se na poznání literárních žánrů. Zástupci všech škol byli rozděleni do skupin, které měly za úkol představit zvolený žánr a knihu spadající právě do jimi vybraného literárního útvaru. Díky šikovnosti zúčastněných dětí jsme se blíže seznámili s komiksovými knihami, humorem v literatuře, deníky, ale i se skutečnými či kouzelnými příběhy. Celé tvořivé dopoledne se povedlo jak samotným žákům, tak dětským moderátorům, kteří celý festival uváděli. Děkujeme za příležitost prožít smysluplnou akci a těšíme se na příště!

Ivana Veselá, Romana Bláhová