Workshop na ZŠ T. Šobra a ZŠ Svobodná

Eva Moulíková 15.3.2023

V úterý 14. 3. se konal tradiční workshop pro žáky ostatních píseckých škol. Tématem byla řemesla, konkrétně práce s dřevem, kovem a textilem.

ZŠ T. Šobra ZŠ Svobodná pořádají workshopy tohoto typu jako povinnou aktivitu v rámci udržitelnosti projektu podpořeného z IROPu. Nad rámec toho si ale ke spolupráci vždy zvou partnerské firmy z praxe. Workshop pak má tu podobu, že den předtím (letos 13. 3.) se ve spolupráci pedagogů škol s pracovníky firem akce připravuje, následně je druhý den realizována a vyhodnocena.

Pro žáky ZŠ T.G. Masaryka, ZŠ Tylova, ZŠ J. Husa a ZŠ Cesta byla ve spolupráci s českým zastoupením firmy německé firmy Wolfcraft realizována dřevěná krabička – příborník, přičemž žáci si za použití vybavení pořízeného z IROP prošli celým procesem výroby. V oblasti kovo se díky firmě Habilis Steel (české zastoupení anglické Metalcraft) pomocí různých přípravků ohýbala a děrovala ocelová pásovina, konkrétně do tvaru srdce, které bylo možno následně ozdobit gravírováním.

I z šití si žáci z partnerských škol odnesli domů vlastnoručně vyrobený předmět.

Workshopu se též zúčastnily děti z našich partnerských MŠ, kterým při výrobě konkrétních výrobků pomáhali i žáci 1. a 2. tříd.

Workshop navštívil 2. místostarosta města Písku MUDr. Michal Přibáň v doprovodu vedoucí odboru školství a kultury městského úřadu ing. Klimešové a vedoucí oddělení školství ing. Křišťanové.

Paralelně také probíhal workshop pro pedagogy jižních Čech po záštitou NPI ČB, který byl zaměřen na sdílení zkušeností v oblasti výuky techniky, polytechniky, řemesel a pracovních činností.

V dubnu 2023 chystají naše školy opět tradiční akci podobného druhu, ale pod širým nebem.

Mgr. Bc. Jaroslav VOLF

Mgr. Miloslav MACHAČ