Třídíme odpad doma i ve škole

Eliška Indrová 19.2.2020

Ekologie a třídění odpadu je i u nás na škole velké téma. Na prvním i druhém stupni třídíme papír a plasty, každoročně se koná soutěž ve sběru papíru a celoročně sbíráme také použité baterie. Děti zapojují i rodiče a společně se zamýšlíme nad životním prostředím. Minulý týden měli žáci za úkol hravou formou sdělit ostatním, jak se třídění odpadu věnují mimo školu, jakým způsobem se každý z nás může podílet na ochraně životního prostředí, jaké máme možnosti v rámci města. Děti vyplňovaly pracovní listy, malovaly obrázky, soutěžily o nejkreativnější fotografii na dané téma. V pondělí 17. února při třídnické hodině každá třída vytvářela společnou prezentaci. Je nám všem jasné, že tím to ale nekončí, a ekologii a třídění odpadu se budeme věnovat i nadále. Chceme žít v čistém prostředí.