Recitační soutěž na ZŠ T. Šobra

Romana Bláhová 2.3.2020

V pátek 28. 2. 2020 proběhlo na naší škole školní kolo recitační soutěže pro žáky 1. a 2. stupně. Své recitátorské schopnosti i kvality poměřili žáci nejprve v třídních soutěžích. Jen ti nejlepší poté postoupili do školního kola.

I přes nervozitu, zda se text z hlavy nevytratí a napětí, jak všechno nakonec dopadne, podali všichni soutěžící maximálně vydařené výkony. Volba textů byla opravdu zdařilá, úroveň přednesu porotu mile překvapila. Byla vidět poctivá příprava. Všem tedy patří velká pochvala nejen za přípravu, ale zejména za odvahu předstoupit před diváky a porotu, svým přednesem potěšit všechny přítomné posluchače.

Nesmíme zapomenout ani na nejmenší prvňáčky, kteří sice nesoutěžili, ale svým milým vystoupením a básničkami ukázali, že v příštím roce s nimi můžeme určitě počítat.

A jak to tedy dopadlo?

1. Kategorie – 2. třída, 3. třída, 4. třída

1. místo – Králíková Natálie (3. A)
  2. místo – Hlib Sverhun (2. B)
  3. místo – Hrabáková Lucie (2. A)

1. Kategorie – 4. třída, 5. třída, 6. třída

1. místo – Váně Šimon (4. A)
  2. místo – Muchychka Veronika (5. A)
  3. místo – Kempferová Ella (4. A)

Vítězům přejeme, ať se jim v okresním kole daří!

Mgr. Lucie Samcová