Příměstský tábor aneb každý den jiné dobrodružství

Matěj Venclík 27.7.2022

Tak jako loňské prázdniny, tak i letos jsme uspořádali pro žáky naší školy Sportovní příměstský tábor. Byl určen spíše pro starší žáky, konkrétně pro 6. a 7. třídu.

Každý den se nesl v jiném duchu a o zábavu a dobrodružství nebyla nouze!

V pondělí 11. 7. jsme zahájili naši výpravu cestou Student Agency do Českého Krumlova. Cesta nám utekla rychle i díky občerstvení ve formě horké čokolády a možnosti poslouchat písničky či sledovat filmy. Krumlov jsme si prohlédli a navštívili jsme grafitový důl s komentovanou přednáškou a vyzbrojeni ochranným oblekem a helmou s lucerničkou na hlavě jsme se vláčkem projeli důlní štolou.

Úterý patřilo našemu hlavnímu městu, kde jsme nachodili spoustu kilometrů za pražskými památkami (Národní muzeum, Václavské náměstí, Staroměstské náměstí s orlojem, Karlův most, Pražský hrad).

Středa se nesla v cyklistickém duchu. Na kolech jsme vyrazili z Písku směr Čížová. Naším cílem byla Obora u Cerhonic, kde na nás čekaly řízečky, koupání v bazénu a prohlídka malé domácí farmičky. I přes komáří štípance jsme se nakonec šťastně vrátili vlakem z Vráže domů.

Čtvrtek byl odpočinkovým dnem a vzhledem k vysokým denním teplotám jsme ho strávili na koupališti ve Strakonicích. Po vodních radovánkách a jízdě na tobogánu jsme si zašli na výborný oběd a vláčkem zpět domů.

Bohužel celý týden utekl jako voda a byl tu pátek. V pátek se sportovalo v lehké atletice. Všichni dosahovali vynikajících výsledků, za které by se nemusel nikdo stydět ani na letní olympiádě. Po obědě v italském stylu si každý vyrobil na památku vlastní tričko. S úsměvem na tváři, ale zároveň i s nostalgii, že tábor skončil, jsme se všichni společnou fotkou rozloučili.

Doufáme, že se za rok opět podaří tábor zorganizovat.

Romča a Lucka