Předškoláci z naší školky se už těší do školy

Eliška Indrová 17.2.2020

Děti v naší mateřské škole byly zvědavé, jak to vlastně vypadá v opravdové škole. A tak jsme je pozvali, ať se přijdou podívat, jak se ve škole učíme. Nejprve jsme se společně pozdravili a zazpívali si písničku. Poté si děti ze školky poslechly, jak umíme hezky číst. A aby se jen nedívaly, tak jsme poznávání zvířátek podle hláskování a jejich předvádění dělali společně (nejvíc nás bavil had ?). Potom jsme zase všichni měli najít kartičku s písmenkem a najít si dvojici se stejným písmenkem. Nejtěžší práce nás teprve čekala, když jsme pak ve dvojici měli toto písmenko předvést nebo jinak znázornit. Nakonec nás čekalo počítání, kdy jsme opět procvičili spolupráci -  děti ze školky počítaly obrázky a prvňáčci toto číslo zapisovali. Užili jsme si všichni spoustu zábavy a slíbili si, že než půjdou předškoláci do školy, tak se ještě setkáme.

Helena Zabilková a žáci 1. B