Písecká klíčenka

Eliška Indrová 8.1.2020

Informace ke Klíčence na ZŠ T. Šobra (zatím jen ty základní)

Vážení rodiče,

zavádíme Píseckou klíčenku jako nový způsob evidence a identifikace žáků a pracovníků školy.

Klíčenka je společný projekt školy, města Písku a Smart City. Inspirován je fungující Klíčenkou v ostatních městech, např. Kolíně.

Klíčenka ve formě karty má stejné funkce, jako dosavadní čip, navíc:

- eviduje docházku přímo do Bakalářů

- umožňuje platební funkci (postup k využití této funkce viz leták, který bude rozdáván spolu s kartou)

- do budoucna bude umožňovat evidovat se a platit např. v knihovně, na plavečáku, v busech MHD atd.

Za prostředky města byla v té souvislosti škola (včetně jídelny) vybavena novým hardwarem a softwarem (čtečky, tablo k objednání stravy atd.).

Nosič byl vydán ČSOB ve spolupráci s MasterCard. Ti zajišťují některé funkce, škola ale vůči nim nemá žádné povinnosti a závazky kromě evidence uživatelů.

Plánovaný postup:

16.12. začátek prodeje karet

od 6.1. 2020 zkušební provoz = zavádění karet do systému (IT pracovník M. Venclík), řešení problémů a dotazů…

od 3.2. 2019 plný provoz s povinností evidovat příchod a odchod

- klíčenka (karta, nálepka) má stejnou funkci jako čip ohledně objednání stravy, přechod na nový systém bude realizován podle rychlosti instalace nového terminálu v jídelně a zavádění do systému (dělá se ručně)

- ostatní funkce – např. platební, evidence jinde než ve škole si každý nastaví sám dle pokynů v letáku (manuálu) a pokud je nechce využívat, nemusí

V případě dotazů a námětů (budeme za ně rádi) kontaktujte:

1. Venclík (IT pracovník), tel. 774 066 695
  2. Volf, tel. 382 222 062, 605 47 19 04