Pěšky do školy

Matěj Venclík 18.9.2019

Zmatek, auta parkující na chodnících, nervózní řidiči a děti kličkující mezi nimi. Typická situace u většiny škol ve městě chvíli před osmou ráno, než zazvoní na vyučování. Chtěli bychom to změnit, a proto jsme se i my zapojili do kampaně Pěšky do školy, jejímž cílem je upozornit právě na dopravní zatížení. Ve středu 18. září co nejvíc aut zůstalo stát doma, nebo alespoň dál od školy, a žáci i učitelé přicházeli pěšky, přijížděli na kole, koloběžce nebo skateboardu. Mít bezpečný a přívětivý prostor před školou snad není tak neskromné přání.