Na Šobrovku zavítal T. G. Masaryk.

Eliška Indrová 27.10.2018

Dámy s čelenkami ve vlasech a ve slušivých kloboucích, elegantní pány, a dokonce samotného prezidenta Osvoboditele s chotí jste v pátek 26. října mohli potkat na Základní škole T. Šobra v Písku.

V rámci oslav stého výročí vzniku samostatného Československa se ve škole uskutečnil projektový den, kdy se pedagogický sbor i žáci pokusili vytvořit atmosféru října 1918. Do prvorepublikových kostýmů se oblékli nejen učitelky a učitelé, ale i mnoho dětí. Ředitel Jaroslav Volf se zhostil role T. G. Masaryka, jeho ženu Charlottu ztvárnila paní zástupkyně Romana Bláhová. Společně navštívili jednotlivé třídy a diskutovali s dětmi.