Mateřské školy se otevřou 18. května 2020

Romana Bláhová 8.5.2020

Radní města Písku na svém mimořádném jednání 7. května rozhodli, že se mateřské školy zřizované městem a také jesle znovu otevřou 18. května.

Fungování po opětovném otevření bude upraveno podle metodiky ministerstva školství, kterou jsme obdrželi počátkem května,“ informuje Marie Cibulková, vedoucí odboru školství. „Vedle zvýšených hygienických opatření z metodiky vyplývá, že pro děti a pedagogické pracovníky v prostorách školky neplyne povinnost nosit roušky a není ani stanovená maximální velikost dětských skupin. Většina školního programu se doporučuje přesunout do venkovních prostor. V každém případě doporučuji sledovat informace jednotlivých škol a školek, kde budou uvedena konkrétní opatření s cílem maximálně zajistit zdraví dětí a ostatních občanů.“

Za dobu, kdy mateřské školy nebyly v provozu, nebude město účtovat platbu za předškolní vzdělávání. Rodiče, kteří dítě ponechají doma až do prázdnin, nemusí platit ani za květen ani za červen.

„Vzhledem ke ztíženým podmínkám, v jakých budou školky fungovat, bych chtěla požádat rodiče, aby v případě, že to není nutné, děti do školky ještě nedávali,“  dodává starostka Eva Vanžurová

Součástí přípravy z Vaší strany bude zásadní rozhodnutí, jestli za této situace do mateřské školy své dítě pošlete.  Potřebujeme ale od zákonných zástupců dětí z MŠ vyplněné Čestné prohlášení. Vyplňte, prosím, až si budete jisti nástupem dcery / syna a doručte škole nebo školce, nejpozději do 13.5. 2020. K tomuto účelu bude ve dnech 11. 5. - 13. 5. vždy mezi 8.00 a 16.00 hod. před hlavním vchodem do mateřské školy umístěn box. Popřípadě můžete vyplněné Čestné prohlášení odevzdat v kanceláři   ZŠ T. Šobra od 8.00 – 14.00 hod. Toto prohlášení naleznete v příloze nebo je možnost vyplnění přímo na místě.

Takto vyplněné Čestné prohlášení budeme považovat za závaznou přihlášku k nástupu do MŠ. V případě dotazů se obracejte na vedení školy nebo vedení MŠ.

Další informace k provozu a k hygienickému opatření v MŠ budou aktualizovány na webových stránkách MŠ.

Těší se na Vás celý kolektiv MŠ